Шефилд Юнайтед извади Евертън от евротурнирите (ВИДЕО)

Евертън загуби с 0:1 домакинството си на последния Шефилд Юнайтед от 36-ия кръг на Висшата лига. „Остриетата“ играха само и единствено за честта си, тъй като вече загубиха шансове за запазване на мястото си в елита. Единственото попадение в срещата вкара 17-годишният дебютант Даниел Джебисън в 7-ата минута.

След поражението Евертън остана извън евротурнирите. Тимът е 8-и с 56 точки, на 3 зад седмия Уест Хем.

Гостите се възползваха от първия си добър шанс за гол от началото на мача. Джак Робинсън тръгна на самостоятелен пробив. Защитата на „карамелите“ не успя да го спре, той навлезе в наказателното поле и пусна остър пас успореден на голлинията. Джебисън успя да засече топката и вкара за 1:0.

Отговорът на Евертън дойде в 12-ата минута. Алан стреля опасно, но вратарят Аарън Рамсдейл плонжира и изби.

В 25-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но главният съдия даде знак играта да продължи. Не се намеси и ВАР.

В 29-ата минута Джон Флек получи възможност да удвои аванса на Шефилд, но ударът му не намери целта.

Пет минути преди почивката Ричарлисон засече с глава центриране в наказателното поле, но Рамсдейл показа блестящ рефлекс и спаси. Последва добавка на Доминик Калвърт-Люин, която не затрудни вратаря.

През втората част „остриетата“ показаха стабилна игра в защита и успяха да съхранят крехката си преднина до последния съдийски сигнал.