Волфсбург изпусна два гола аванс, но се класира за ШЛ (ВИДЕО)

РБ Лайпциг и Волфсбург завършиха наравно 2:2 срещата помежду си от 33-тия кръг на Буднеслигата. „Вълците“ изиграха силно първо полувреме и поведоха с 2:0 след попаденията на Максимилиан Филип. След почивката обаче Джъстин Клуйверт и Марсел Забитцер възстановиха равенството.

С ремито „червените бикове“ запазиха второто си място в класирането. Те са с актив от 65 точки. В същото време на Волфсбург си гарантира завършване в топ 4 и участие в Шампионска лига през следващия сезон.

В 12-ата минута Максимилиан Филип вкара за 1:0 с изстрел от далечна дистанция. Секунди преди края на първата част той удвои преднината на гостите с хубав удар по земя.

РБ Лайпциг започна втората част преобразен и още в 51-вата минута намали изоставането си. Точен бе Джъстин Клуйверт.

Последваха силни минути за домакините, които така и не успяха да стигнат до втори гол. Четвърт час преди края Амаду Айдара проби в наказателното поле, къдетп бе фаулиран. Главният съдия провери ситуацията с ВАР и отсъди дузпа. Зад топката застана Марсел Забитцер, който прати топката в мрежата за крайното 2:2.