Рома отмъсти на Специя в уникална драма, Гълъбинов с асистенция

Рома победи с 4:3 у дома Специя в среща от 19-ия кръг на Серия А. Само преди дни двата тима отново премериха сили, но в двубой за Купата на Италия. Тогава Специя стигна до знаменит успех с 4:2 след продължения.

В днешния сблъсък „вълците“ до някаква степен успяха да се реваншират, достигайки до трите точки.На два пъти точен за Рома бе Борха Майорал, а по едно попадение добавиха Рик Карсдорп и Лоренцо Пелегрини. В голмайстори за Специя се превърнаха Роберто Пиколи, Диего Фариас и Даниеле Верде.

Българският нападател Андрей Гълъбинов не започна като титуляр, но се появи на терена в 33-ата минута, когато голмайсторът от преди минути Пиколи получи контузия и не можа да продължи в срещата. Гълъбинов асистира за втория гол във вратата на Рома, но тимът му не успя да се пребори поне за точката от двубоя, въпреки че навакса изоставане от два гола при 1:3.

Срещата започна по-добре за Рома, който поведе в 17-ата минута. Лоренцо Пелегрини намери с центриране в наказателното поле Борха Майорал, който се разписа за 1:0.

Отговорът на Специя дойде няколко минути по-късно, когато Диего Фариас, но Пау Лопес успя да се намеси. Последва обаче добавка на Пиколи и равенството бе възстановено.

Десетина минути по-късно старши треньорът на гостите Винченцо Италиано трябваше да прави принудителна смяна, тъй като Пиколи нямаше как да продължи мача. Това даде възможност на Андрей Гълъбинов да се появи на терена.

В края на първата част Рома бе близо до нов гол, но вратарят Иван Проведел показа класа и се намеси след опасен удар на Лоренцо Пелегрини.

След почивката „вълците“ натиснаха и успяха да реализират два гола за кратък период от време.

В 52-рата минута Борха Майорал си освободи пространство за изстрел и прати топката неспасяемо в мрежата на Проведел за 2:1. Три минути по-късно домакините нанесоха втори удар и удвоиха преднината си. Леонардо Спинацола намери Рик Карсдорп, който от непосредствена близост не пропусна – 3:1.

Специя върна интригата в срещата в 59-ата минута. Андрей Гълъбинов показа страхотен поглед върху играта и успя да изведе Фариас зад гърба на защитата. Фланговият футболист вкара и намали изоставането на гостите до само един гол.

В последната минута от редовното време Специя успя да изравни. Диего Фариас комбинира с Даниеле Верде, който залъга двама противници и отбеляза за 3:3.

По всичко изглеждаше, че Специя и Рома отново няма да се победят след 90 минути игра, но Лоренцо Пелегрини донесе трите точки за „вълците“ във втората минута от добавеното време. Полузащитникът реализира със страхотен удар, който матира Проведел.

След успеха Рома заема третото място в класирането с 37 точки, докато Специя е 14-и с 18 пункта.

В следващия кръг от Серия А тимът на Гълъбинов посреща Удинезе, докато Рома се изправя срещу Верона отново на „Олимпико“.