ПСЖ оцеля при дузпите и е на шести пореден финал за Купата

Пари Сен Жермен се класира за шести пореден финал в турнира за Купата на Франция. Парижани преодоляха Монпелие след изпълнение на дузпи. В редовното време полуфиналния сблъсък завърши при равенство 2:2.

ПСЖ ще научи опонента си утре, когато е другият полуфинален сблъсък. Един срещу друг се изправят Румили Валиер и Монако.

Мачът започна чудесно за гостите от Париж, които поведоха още в 10-ата минута. Идриса Гей изведе Килиан Мбапе зад защитата на Монпелие, а френският национал хладнокръвно вкара за 1:0.

Последваха силни минути за ПСЖ, но пропуски от чисти позиция направиха Мбапе и Мауро Икарди.

В самия край на първата част домакините наказаха пропуските на опонента и изравниха. Гаетан Лаборде навлезе в наказателното поле на Пари Сен Жермен със страхотен пробив успя да отбележи – 1:1.

Гостите се втурнаха в атака в началото на втората част. В 47-ата минута Пабло Сарабия пропиля златна възможност за гол. Неговият удар прелетя на сантиметри покрай вратата.

Само три минути по-късно Мбапе вкара втория си гол от началото на срещата и направи резултата 2:1 в полза на парижани.

Десет минути по-късно вратарят на домакините Димитри Берто спаси опасен удар на Сарабия и съхрани интригата.

След като ПСЖ не съумя да сложи точка на спора, в 83-тата минута Монпелие отново възстанови равенството. Лаборде асистира, а Анди Делор се разписа.

В 3-тата минута на добавеното време Икарди пропусна да отбележи и да предотврати дузпите. Според регламента на надпреварата при равенство в редовното време следват 11-метрови наказателни удар.

ПСЖ показа хладнокръвие и класа и бе безгрешен от бялата точка. В големия грешник за Монпелие се превърна Соломон Самбия, който пропусна. Така Пари Сен Жермен запази мястото си на финала, въпреки че трябваше да премине през рулетката на дузпите.