ЦСКА разгроми Лудогорец на “Армията”

ЦСКА разгроми Лудогорец на стадион “Българска армия” в мач за първенство. “Червените” надвиха много убедително шампионите с 4:1 и то по какъв начин! Юрген Матей, Бисмарк Чарлс, Мено Кох и Жорди Кайседо от дузпа вкараха за тима на Любо Пенев, който заслужи победата, а Сисиньо върна едно попадение за гостите. А в последната минута Мавис Чибота получи набързо два жълти картона като вторият бе за протести.

За първи път и Кирил Десподов се завърна на “Армията” с фенове по трибуните, като това се превърна в “ад” за него. Десподов бе освиркван и обиждан през целият мач, като това затрудни и изпълняването на корнери от българския национал, който през второто полувреме бе замерван с какво ли не.

Успехът е важен за ЦСКА в битката за второто място. “Червените” вече имат 59 точки на втората позиция. Локо Пловдив е на трето място с 56, но “смърфовете” са с мач по-малко. А в събота на Лаута Локо посреща именно ЦСКА.

Първа лига, 29 кръг, ст. “Българска армия”, София, Начало: 19:30 часа
ЦСКА – Лудогорец 4:1

Голмайстори: 1:0 Юрген Матей 4′; 2:0 Бисмарк Чарлс 54′; 2:1 Сисиньо 60′; 3:1 Мено Кох 62′; 4:1 Жорди Кайседо 90+5′-дузпа
Жълти картони: Мазику, Матей (Ц); Баджи, Текпетей, Десподов, Чибота (Л)