Голово шоу и няколко обрата, Рома победи, но Юнайтед е на финал (ВИДЕО)

Рома и Манчестър Юнайтед направиха второ поредно голово шоу в полуфинала на Лига Европа. След 6:2 за англичаните в първата среща сега Рома спечели с 3:2 в мач, който премина през редица обрати. С общ резултат 8:5 за финал обаче се класира Манчестър Юнайтед.

Мачът на “Олимпико” бе изключително интересен, като и двата отбора създават един куп голови положения. Давид Де Хеа спаси няколко чисти ситуации на домакините и реално той бе причината Рома да не вкара повече голове. През първата част Кавани пропусна две 100-процентови ситуации, но в 39-ата минута успя да се разпише.

В 57-ата минута домакините изравниха чрез босненския национал Един Джеко, който вкара с глава.

Само 3 минути след изравнителното попадение Браян Кристанте вкара втори гол за Рома, след удар от 14 метра. Последваха поредица от 3-4 чисти голови положения в рамките на 5 минути, които като по чудо не доведоха до гол.

От своя страна гостите също създадоха 1-2 ситуации и в 68-ата минута Кавани с глава изравни.

“Вълците” стигнаха до трети гол в 83-ата минута. Резервата Никола Залевски стреля от воле, топката се удари в крак на защитник и влезе в мрежата.

Мейсън Грийнууд пък стана най-младият англичанин, който прави 100 мача за Манчестър Юнайтед.

Италианците създоха две много опасни ситуация пред вратата на Юнайтед още в 4-ата минута. Първо Джанлука Манчини стреля опасно от близко разстояние, но Давид де Хеа изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Ибанес отклони топката към далечната греда, където Мхитарян не успя да я засече в мрежата.

В 9-ата минута Рома можеше да поведе, след грешка в защита на Юнайтед, но пасът не стигна до Един Джеко.

В 18-ата минута Бисака влезе брутанло в краката на Бруно Перес, но получи само жълт картон за действието си.

В 20-ата минута на двубоя Манчестър пропусна чудесна възможност да поведе. Единсон Кавани се озова сам в наказателното поле, прехвърли вратаря Миранте, но топката кацна върху гредата.

Кавани пропусна още една възможност в 26-ата минута. Кавани получи чудесен пас в наказателното поле, стреля мощно, но Антонио Миранте изби в ъглов удар.

В 30-ата минута Рома трябваше да направи и принудителна промяна. Крис Смолинг се контузи, а на негово място се появи Ебрима Дарбое.

Минута след тази ситуация Рома направи добро положение, Михтарян игра с глава, но изпрати топката в аут. В крайна сметка реферите маркираха засада, но при гол в действие щеше да влезе ВАР системата, а положението бе доста спорно.

В 34-ата минута Де Хеа спеси чудесно положение на Рома. Пелегрини стреля по диагонала, но Де Хеа го разочарова.

В 39-ата минута Кавани бе изведен за пореден път в чиста голова ситуация. Този път обаче нападателят бе безкомпромисен със силен шун от далечно разстояние, който остави безпомощен стражът на Рома. Това бе 15 гол на Кавани в последните 15 мача в Лига Европа.

Давид Де Хеа разочарова домакините в 41-ата минута, когато отрази пореден шут, този път на Михтарян.

В даденото от рефера продължение гостите направиха много добра атака, която завърши с удар на Бруно Фернандеш, но топката премина покрай вратата.

Малко след началото на второто полувреме Де Хеа спаси поредно положение пред вратата си.

В 57-ата минута Рома успя да изравни. Михтарян центрира отляво, Педро Родригес успя да върне топката във вратарското поле, където Един Джеко с глава, от близко разстояние, успя да вкара топката в мрежата за 1:1. Това бе и 9-ти гол на Джеко във вратата на Манчестър Юнайтед.

Само три минути след гола “вълците” обърнаха своя съперник. Защитата на Манчестър Юнайтед не се справи много добре, топката стигна до Браян Кристанте, който със страхотна тупалка вкара втория гол в мача.

Голът даде криле на домакините, които пропуснаха страхотна възможност минута по-късно, когато Давид Де Хеа успя да спаси два поредни шута на домакините.

Положенията започнаха да се редуват едно след друго и отново Де Хея като по чудо спаси още едно положение, което Михтарян пропусна.

В 64-ата минута и гостите създадоха едно положение, Бруно Фернандеш стреля, но Миранте спаси. Само две минути по-късно Грийнууд изскочи на чудесна позиция, но изпрати топката покрай гредата.

Манчестър Юнайтед стигна до изравняването в 68-ата минута. След прекрасно центриране отляво Кавани бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава забоде топката в мрежата за 2:2.

В 72-ата минута Кавани и Карсдорп се сдърпаха, а реферът им показа по един жълт картон.

Минутка по-късно Пелегрини подаде към Михтарян, който стреля опасно, но топката се удари в страничния стълб на вратата на Де Хеа.

Рома отново поведе в 83-ата минута. Тогава, след центриране отляво, резервата Никола Залевски стреля от воле, топката се удари в крак на защитник и влезя в мрежата на Де Хеа за 3:2

РОМА – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:2
0:1 Единсон Кавани 39, 1:1 Един Джеко 57, 2:1 Браян Кристанте 60, 2:2 Единсон Кавани 68, Никола Залевски 83

РОМА: 83. Антонио Миранте, 2. Рик Карсдорп, 6. Крис Смолинг (30 – 55. Ебрима Даброе), 3. Рожер Ибанес, 33. Бруно Перес (69 – 8. Давиде Сантон), 4. Браян Кристанте, 23. Джанлука Манчини, 11. Педро Родригес (76 – 21. Борха Майорал), 7. Лоренцо Пелегрини, 77. Хенрих Михтарян, 9. Един Джеко (76 – 59. Никола Залевски)

РЕЗЕРВИ: 63. Пиетро Боер, 87. Даниел Фуцато, 18. Давиде Сантон, 21. Борха Майорал, 24. Мараш Кумбула, 52. Едоардо Бове, 54. Рикардо Черво, 55. Ебрима Дарбое, 59. Никола Залевски

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Давид Де Хеа, 29. Аарън Ван-Бисака (46 – 33. Брендън Уилямс), 3. Ерик Бай, 5. Хари Магуайър, 23. Люк Шоу (46 – 27. Алекс Телес), 34. Дони Ван де Беек, 17. Фред, 11. Мейсън Грийнууд, 18. Бруно Фернандеш (84 – 8. Хуан Мата), 6. Пол Погба (64 – 31. Неманя Матич), 7. Единсон Кавани (73 – 10. Маркъс Рашфорд)

РЕЗЕРВИ: 13. Лий Грант, 26. Дийн Хендерсън, 2. Виктор Линдельоф, 8. Хуан Мата, 10. Маркъс Рашфорд, 19. Амад Диало, 27. Алекс Телес, 31. Неманя Матич, 33. Брендън Уилямс, 38. Аксел Туанзебе, 39. Скот МакТоминей, 56. Антъни Еланга

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Карсдорп, Кристанте (Р); Кавани, Аарън-Ван Бисака, Фред, Уилямс (М)

Съдия: Феликс Брих (Германия)