despodov balgariya

България загуби тежко от Литва

България загуби тежко с 1:3 от Литва при гостуването си във Вилнюс в двубой от световните квалификации от група С. „Лъвовете“ можеха да поведат в 14-ата минута, но Димитър Илиев не успя да се разпише от дузпа. Само четири минути след това обаче литовците поведоха в резултата с гол на Юстас Ласицкас. През втората част Кирил Десподов успя да върне тима ни в двубоя с гол от пряк свободен удар в 64-ата минута.

Осем минути преди края на двубоя Фьодор Черних отново даде преднина на домакините, а две минути след това тимът на Валдас Иванаускас стигна и до трети гол, който отново бе дело на Черних.

С победата литовците взеха първите си три точки в групата. България остава на четвъртата позиция с пет точки, колкото има и следващият им съперник Северна Ирландия, но селекцията, водена от Иън Бараклъф, има два мача по-малко.