Аталанта прегази Болоня, Валентин Антов с цял мач (ВИДЕО и СНИМКИ)

Аталанта прегази с 5:0 Болоня в мач от 33-ия кръг на италианската Серия А. Българският национал Валентин Антов започна като титуляр за гостите, но и той не можа да окаже някакво влияние върху двубоя. Малиновски, Муриел, Фройлер, Сапата и Миранчук вкараха головете за Аталанта, а Шотен от Болоня бе изгонен с директен червен картон в 49-ата минута.

През целия двубой Аталанта атакуваше, а Болоня се бранеше. В първите минути няколко добри намеси на Валентин Антов задържаха резултата 0:0. Това обаче продължи до 22-ата минута. Тогава Муриел пусна към Руслан Малиновски, който нямаше как да свърка и реалзира за 1:0. Натискът на Аталанта продължи и в 44-ата минута те получиха право да изпълнят дузпа. Луис Муриел я превърна в гол за 2:0.

В началото на второто полувреме нещата за Болоня станаха още по-сложни. Сътоборникът на Шотен бе изгонен с директен червен картон в 49-ата минута.

А след това играчите на Аталанта продължиха да нападат като оси. В 57-ата минута Ремо Фройлер се озова сам срещу вратаря на Болоня след грешка в защитата на гостите и нямаше проблем да вкара трети гол. А две минути по-късно Малиновски чукна хитро към Дуван Сапата, който с удар в далечния ъгъл вкара за 4:0. А в 73-ата минута Маеле подаде към Миранчук, който с хубав техничен удар с левия крак направи резултата 5:0.

След мача Аталанта вече е на второ място в класирането с 68 точки, две повече от Милан, но “росонерите” са с мач по-малко. Болоня е на 12-то място с 38.