Лил измъкна успеха срещу Лион след голям обрат

Лил измъкна победата като гост на Олимпик Лион след страхотен обрат от 0:2 до 3:2. В главно действащо лице се превърна Бурак Йълмаз, който реализира две попадения и подаде за едно – дело на Дейвид. Преди това Слимани и автогол на Фонте дадоха аванс на Лион. Така Лил се връща на върха. Тимът има 73 точки. ПСЖ е на второ място с 72. На трето място е Монако със 71, а Лион остава четвърти с 67.

Домакините от Лион стартираха по-добре двубоя. Слимани успя да открие резултата в 20-ата минута след пас на Какере в 20-ата минута. А 15 по-късно Жозе Фонте имаше нещастието да си отбележи автогол.

Бурак Йълмаз обаче върна Лил в двубоя с попадение точно преди почивката. А след нея Йълмаз изработи попадение на Джонатан Дейвид за 2:2. А в края на мача Бурак Йълмаз направи пълен за обрат Лил и донесе успеха за тима, който отново се връща на върха в Лига 1.

По-рано Монако постигна важна победа с минималното 1:0 в гостуването си на Анже. Единственото попадение бе дело на Бен Йедер в 70-ата минута.