Виляреал победи трудно Арсенал, интригата остава за реванша

Виляреал победи трудно Арсенал с 2:1 в първи мач от полуфиналите на Лига Европа. Двубоят бе изключително интересен, като освен с трите попадения и множеството положения пред двете врати ще се запомни и с двата червени картона – по един за всеки отбор.

Виляреал изигра много силно първо полувреме и на почивката водеше с 2:0 с попадения на Ману Тригерос и Раул Албиол. Близо половин час след началото на срещата Арсенал остана с 10 души, след като Дани Себайос получи втори жълт картон.

“Топчиите” все пак успяха да се върнат в мача в 73-ата минута с гол на Никола Пепе от дузпа. Наказателният удар бе даден за нарушение на Ману Тригерос срещу Букайо Сака. В 77-ата обаче численото равенство на терена бе възстановено. Етиен Капу влезе грубо в краката на Сака и също получи втори жълт картон.

Арсенал обаче не успя да се възползва от импулса в играта си и в крайна сметка загуби срещата с 1:2.

Реваншът в Лондон е следващата седмица.

Виляреал – Арсенал 2:1
Голмайстори: 1:0 Ману Тригерос 6′, 2:0 Раул Албиол 29′, 2:1 Никола Пепе – д 73′
Жълти картонни: Пау Торес, Етиен Капу (В), Дани Себайос, Томас Партей, Пиер-Емерик Обамеянг (А)
Червени картони: Етиен Капу (В), Дани Себайос (А)

Виляреал започна ударно срещата и поведе още в шестата минута. Чуквуезе получи добра топка по дясното крило и навлезе в наказателното поле на гостите. Той финтира двама бранители, но след това си поведе топката дълго. Тя обаче стигна до крака на влизащия на скорост Ману Тригерос, който с много силен и точен удар не остави никакви шансове на Бернд Лено.

След попадението Арсенал успя да се нанесе в полето на Виляреал и опита да създаде нещо по-опасно пред вратата на Рули, но “топчиите” така и не застрашиха стражата на “жълтата подводница”.

В 25-ата минута Букайо Сака се озова на добра позиция в пеналта на домакините. Удърът му към далечния ъгъл обаче бе доста неточен и мина встрани от вратата.

Малко по-късно Томас Партей опита изстрел от дистанция, който обаче прелетя високо над напречната греда.

Почти половин час след началото на срещата Виляреал стигна до втори гол. След изпълнение на корнер Жерар Морено отклони с глава топката към далечната греда, където Раул Албиол бе оставен непокрит и от близко разстояние направи резултата 2:0 за испанския тим.

В 35-ата минута се стигна до много интересна ситуация. Никола Пепе получи отлична топка, като надбяга защитник и тръгна да влиза в наказателното поле. Той бе препънат от бранител на Виляреал точно на линията и съдията показа бялата точка. Последва обаче консултация с ВАР, като се видя, че при овлядяването на топката Пепе е играл с ръка. В крайна сметка Артур Диас даде фаул в полза на “жълтата подводница”.

Арсенал отговори с удар на Роб Холдинг с глава след центриране на Йодегоор, който обаче не попадна в очертанията на вратата.

В последните секунди на първото полувреме домакините получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на Арсенал. Зад топката застана Пако Алкасер, който стреля силно, но точно в ръцете на Бернд Лено.

Втората част започна с натиск на Арсенал. Никола Пепе се озова на добра позиция в 48-ата минута след грешка на защитата на Виляреал, но ударът му бе блокиран от бранител на домакините.

В 58-ата минута ситуацията на “топчиите” много се усложни, тъй като тимът остана с 10 души на терена. Дани Себайос настъпи много неприятно съперников футболист и получи втори жълт картон от Артур Диас.

Виляреал се възползва от численото си предимство и можеше да стигне до трети гол. Чуквуезе се озова на добра позиция в наказателното поле и веднага стреля, но Бернд Лено реагира много добре и спаси.

В 65-ата минута Лено спаси отбора си от сигурен гол. Коклен бе изведен добре в полето на гостите. Той намери Жерар Морено, който стреля от няколко метра, но германският страж изби в корнер с върха на пръстите си.

Арсенал върна едно попадение в 73-ата минута. Букайо Сака навлезе в наказателното поле и падна след съприкосновение с Ману Тригерос, като Артур Диас не се поколеба и даде дузпа. Зад топката застана Никола Пепе, който с прецизен удар в центъра на вратата направи резултата 2:1.

Само четири минути по-късно численото равенство на терена бе възстановено. Етиен Капу влезе грубо в краката на Букайо Сака, като получи втори жълт картон. При ситуацията френският халф на “жълтата подводница” получи контузия и се наложи да бъде изнесен на носилка.

Минута преди края на срещата Пиер-Емерик Обамеянг можеше да изравни. Габонецът бе изведен отлично в наказателното поле на домакините и стреля, но Херонимо Рули успя да избие в корнер.

Състави

Виляреал: 13. Херонимо Рули, Хуан Фойт (69 – 2. Марио Гаспар), Раул Албиол – к, 4. Пау Торес, 24. Алфонсо Педраса (80 – 18. Алберто Морено), 5. Дани Парехо, 25. Етиен Капу, 14. Ману Тригерос (80 – 23. Мой Гомес), 7. Жерар Морено, 17. Пако Алкасер (46 – 19. Франсес Коклен), 11. Саму Чуквуезе
Резерви: 1. Серхио Асенхо, 2. Марио Гаспар, 6. Фунес Мори, 9. Карлос Бака, 15. Первис Еступинян, 18. Алберто Морено, 19. Франсес Коклен, 21.. Хауме Коста, 23. Мой Гомес, 30. Йереми Пино, 32. Алекс Баена, 34. Фернандо Ниньо
Треньор: Унай Емери

Арсенал: 1. Бернд Лено, 22. Пабло Мари, 16. Роб Холдинг – к, 21. Калъм Чеймбърс, 7. Букайо Сака (85 – 14. Пиер-Емерик Обамеянг), 34. Гранит Джака, 18. Томас Партей, 8. Дани Себайос, 32. Смит Роу (94 – 25. Мохамед Елнени), 11. Мартин Йодегор (63 – 35. Габриел Мартинели), 19. Никола Пепе
Резерви: 33. Матю Райън, 53. Артър Оконкво, 2. Ектор Бейерин, 6. Габриел, 12. Вилиян, 14. Пиер-Емерик Обамеянг, 17. Седрик, 23. Давид Луис, 24. Рийс Нелсън, 25. Мохамед Елнени, 30. Еди Нкетиа, 35. Габриел Мартинели
Мениджър: Микел Артета

Съдия: Артур Диас (Порт)