Олимпик Лион се върна към победите с класика срещу Анже (ВИДЕО)

Олимпик Лион спечели с класическото 3:0 домакинството си на Анже от 32-рия кръг на Лига 1. „Хлапетата“ най-сетне изковаха успех в шампионата, след като в последните си три мача записаха две равенства и загуба.

За победата Лукас Пакета и Мемфис Депай, като нидерландският национал се разписа на два пъти. След спечелените три точки Лион е четвърти с 64 пункта. В същото време Анже е на 11-ата позиция с 41.

Домакините излязоха напред в резултата в 21-вата минута. Лукас Пакета овладя центриране в наказателното поле и стреля. Топката се отби от гредата, но последва добавка на Мемфис Депай, който реализира за 1:0.

Пет минути преди почивката Лион удвои преднината си. След като изигра важна роля в първия гол, сега самият Пакета записа името си сред голмайсторите за 2:0.

В 66-ата минута дойде едно от малкото възможности пред Анже. Мохамед-Али Чо овладя в наказателното поле и си освободи пространство за изстрел. Той обаче не съумя да намери очертанията на вратата.

В 83-тата минута Олимпик Лион покачи на 3:0. Лукас Пакета получи в центъра на терена и с прецизен извеждащ пас намери Депай. Нападателят надбяга защитниците и с елегантен прехвърлящ удар прати топката в мрежата. Вратарят на гостите Пол Бернардони бе излязъл напред, за да пресрещне Депай, който обаче не му остави никакви шансове за намеса.

Във втората минута от добавеното време Карл Токо Екамби се озова на чиста стрелкова позиция, но той направи по-трудното в ситуацията – прати топката в аут. Дори да се бе разписал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като камерунецът бе зад защитата на Анже.

Секунди преди края Мохамед-Али Чо имаше добра възможност да отбележи почетен гол. Той засече с глава центриране в наказателното поле, но топката се отби от напречната и излезе в аут.

За Лион в следващия кръг от Лига 1 предстои гостуване на Нант, докато Анже посреща Рен.