везенков олимпиакос

Нов силен мач за Везенков в Евролигата, Олимпиакос остава непобеден у дома

Александър Везенков изигра поредния си страхотен мач в Евролигата при победата на неговия отбор Олимпиакос над Байерн Мюнхен с 83:60. Пред погледа на баща си Сашо Везенков, българското крило остана на косъм от дабъл-дабъл със своите 16 точки и 9 борби. Той остана и най-дълго на паркета от своите съотборници – над 27 минути. Втори по резултатност за гръцкия тим бе Янулис Ларенцакис с 15 пункта. Единствено Огъстин Рубит успя да достигне двуцифрен точков актив за баварците, след като вкара 10 точки.

С успеха си пирейци останаха непобедени у дома с актив 7-0. А с баланс 10-5 в Лигата заемат третото място след испанските грандове Барселона и Реал Мадрид.

През целия мач Олимпиакос доминираше и момчетата на Йоргос Барцокас не допуснаха нито за миг победата им да бъде поставена под съмнение. Те тръгнаха ударно в срещата със серия от 10 безответни точки. И макар и да не вкараха нито една тройка през първата половина, на почивката статуквото изглеждаше съкрушително – 49:24 точки. Именно близката игра бе основното оръжие за домакините, които впечатлиха с 83% успеваемост при стрелбата за 2 точки.

„Запазваме добрата серия в нашата зала. Стартирахме много силно, през втората част на мача имахме някои не особено добри моменти. Със силна защита обаче успяхме да победим един сериозен съперник като Байерн”, коментира българският баскетболист след срещата.

Монако изкова победа със 107:98 след продължение при гостуването си на литовския Жалгирис Каунас. Тимът от Княжеството изоставаше с 9 точки преди началото на заключителната четвърт, но надвкара съперника си с 46:28 в заключителните 10 минути на редовното време и допълнителните 5. Майк Джеймс бе най-резултатен за Монако с 20 точки, а Дуейн Бейкън добави още 19. За Жалгирис над всички бе латвиецът Янис Стриелниекс с 22 точки, а Артурас Милакнис приключи с 19 точки.

Другият френски представител в турнира АСВЕЛ Лион-Вильорбан обаче не успя да стигне до победата. Като домакин АСВЕЛ отстъпи с 61:71 на руския Зенит Санкт Петербург. Алекс Пойтрес вкара 16 точки за Зенит, 15 прибави Джордан Лойд, а с 14 завърши Били Барън. За АСВЕЛ с 12 точки се отличи Уилям Хауърд.

УНИКС Казан разгроми като гост ЦСКА Москва с 88:67 в руското дерби на 15-ия кръг. Гостите от Казан спечелиха всяка една от първите три четвърти с разлика и в края мачът просто се доиграваше. Хърватинът Марио Хезоня беше най-резултатен за УНИКС с 18 точки, а Айзия Кенън добави 16. За ЦСКА Москва на ниво бе единствено грузинецът Торнике Шенгелия, който вкара 20 точки. В класирането трите руски отбора заемат пето, шесто и седмо място с еднакви показатели от по 9 победи и 6 загуби.