Милан победи и остана в битката за топ 4 (ВИДЕО)

Милан спечели с 2:0 домакинството на Беневенто от 34-ия кръг на Серия А и по този начин „росонерите“ запазиха своите шансове да се класират в топ 4 и да участват през следващия сезон в Шампионска лига. Головете за Милан отбелязаха Хакан Чалханоглу и Тео Ернандес.

Милан поведе с 1:0 още в 6-ата минута след добра комбинация, в която бяха замесени Тео Ернандес, Франк Кесие, Златан Ибрахимович и бе завършена от Хакан Чалханонглу, който вкара топката във вратата на Монтипо.

Джанлука Лападула отправи опасен удар в 12-ата минута, но топката мина встрани от десния стълб на вратата на Джанлуиджи Донарума.

Две минути по-късно Лоренцо Монтипо се наложи да спасява хубав удар на Златан Ибрахимович.

Артур Йоница направи много сериозен пропуск в 15-ата минута и Беневенто пропусна да изравни резултата.

Тео Ернандес отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Беневенто в 38-ата минута, но Монтипо спаси.

Монтипо направи страхотно спасяване в 46-ата минута, когато отрази удар на Златан Ибрахимович.

Беневенто направи нов пропуск в 53-ата минута, но след удара на Яго Фалке топката премина встрани от левия стълб на вратата на Донарума.

Лоренцо Монтипо направи ново спасяване на много високо ниво в 56-ата минута, когато отрази нов удар на Златан Ибрахимович.

Милан поведе с 2:0 в 60-ата минута, когато Златан Ибрахимович бе изведен сам срещу Монтипо, но вратарят на Беневенто отново спаси, но след това топката попадна в Тео Ернандес, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Пред Браим Диас се откри добра възможност в 87-ата минута в наказателното поле на Беневенто, но ударът му премина встрани от десния стълб на вратата на Монтипо.

С тази победа Милан събра актив от 69 точки, а Беневенто остава в зоната на изпадащите с 31 точки.