Хебър с нова победа срещу Нефтохимик, поведе с 2:0

Хебър постигна втора победа срещу Нефтохимик с 3:0 (25:16, 32:30, 25:20) и по този начин поведе в серията с 2:0 победи. Мачът отново се игра в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

В първата част Хебър бе безкомпромисен, двата тима изиграха екшън втора част, която завърши с общо 62 точки. В третата част домакините взеха аванс, който не изпуснаха до самия край на мача.

Срещата започна с 4 безответни точки на Хебър, а след това пазарджиклии стигнаха до преднина 11:2. Воденият от Александър Попов тим не допусна изненада, въпреки че бургазлии наваксаха изоставането си. Все пак техническото прекъсване дойде при 12:5 за Хебър. Домакините продължиха да трупат аванс и стигнаха до 24:15, а отлична комбинация между Иван Станев и Николай Къртев донесе успеха на Хебър в първата част при 26:15.

Втората част бе изключително равностойна и се движеше точка за точка. При техническото прекъсване Нефтохимик поведе с 12:11, а след това тръпна с още една точка за 14:12. В крайна сметка домакините успяха да наваксат изоставането и се стигна до 20:20. Хебър обърна гейма и стигна до геймбол при 25:24, но така и не успяха да затворят мача. Двата отбора започнаха да си разменят точка за точка. Атака на Брадли Гънтър от зона 2 донесе успеха на Хебър във втората част с драматичното 32:30.

Третият гейм обаче не донесе изненада. Хебър натрупа ранен аванс, който премина през 7:3 и 9:4, а техническото прекъсване дойде при 12:5. В крайна сметка Хебърци затвориха гейма при 25:20 и с това спечелиха чиста победа с 3:0.