гълабинов

Гълъбинов ознаменува дебюта си като титуляр с гол

Българският нападател Андрей Гълъбинов се разписа в дебюта си като титуляр за втородивизионния италиански тим Реджина при победа с 3:2 срещу Тернана в сблъсък от втория кръг на Серия Б. Националът остана на терена до 73-тата минута, когато бе заменен.

Освен пет гола, двубоят предложи 12 картона, три от които червени. Още в 25-ата минута Тернана остана с човек по-малко. Втори жълт картон бе показан на Давиде Агаци. Въпреки нарушението съотношение на силите гостите поведоха в края на първата част с попадение на Сесар Файети.

Отговорът на Реджина дойде в 50-ата минута, когато точен за 1:1 бе Жереми Менес. Няколко минути по-късно бившият футболист на Милан и Рома си заслужи втори жълт картон и двата отбора останаха с по 10 души на терена.

В 64-тата минута Гълъбинов засече центриране в наказателното поле. Топката се отби от гредата, след което бе извършено нарушение. Така домакините получиха наказателен удар. Зад топката застана именно родният таран. Той показа хладнокръвие и вкара за пълния обрат в резултата.

Пет минути по-късно Ривас покачи на 3:1 и до голяма степен сложи точка на спора. Все пак Тернана хвърли всички сили и успя да намали изоставането си с попадението на Симоне Мацоки в 79-ата минута.

Дълбоко в добавеното време гостите останаха с 9 души. Матиа Пройети си изпусна нервите и получи директен червен картон.

Така Реджина записа първата си победа през сезона. В първия кръг тимът завърши наравно срещу Монца 0:0, като българският нападател се появи в игра от резервната скамейка, но не успя да промени коренно резултата.

След силния си дебют Андрей Гълъбинов показа скромност: „Да започнеш с гол, е нещо много хубаво. Най-важното обаче са трите точки, които спечелихме. Беше много тежък мач, играта беше накъсана. Физическата ми форма се подобрява. Не спирам да тренирам дори когато съм без отбор колкото и да е трудно”, каза той.