960 600 cska botev vraca

ЦСКА разби Ботев Враца и отново се залепи за Лудогорец

Отборът на ЦСКА записа категорична победа с 4:0 над гостуващия на стадион „Българска армия“ тим на Ботев Враца във втория мач от петъчната програма на 21-ия кръг в родната efbet Лига. Маурисио Гарсес откри в 26-ата с дебютното си попадение за „червените“, а Жорди Кайседо удвои в 34-ата минута. Капитанът Юрген Матай направи резултата класически в добавеното време на първата част. Георги Йомов пък оформи крайния резултат в 76-ата минута.

Столичани изиграха отличен двубой и не оставиха съмнение кой е по-класният отбор на терена. „Червените“ пропуснаха още няколко изгодни положения, с които можеха да стигнат и до още по-изразителен резултат.

С този успех ЦСКА остава на втора позиция, но събра актив от 47 точки и е на само една от лидера Лудогорец, който играе своя мач от кръга в събота срещу Славия. Ботев Враца е предпоследен с 19 точки. В следващия кръг „червените“ имат голямо дерби с Левски, но преди това приемат Локомотив Пловдив в двубой от ¼-финалана фаза на турнира за Купата на България. Врачани пък домакинстват на Лудогорец в следващия си шампионатен мач.

Това бе и първото домакинство на „червените” през пролетта. Срещата се игра и пред празни трибуни, тъй като столичани изтърпяваха наказание.

Сред титулярите за домакините играха Йоан Баи и новото попълнение Маурисио Гарсес, които замениха Георги Йомов и Яник-Сони Вилдсхут по двете крила. На мястото на наказания Кери стартира Бисмарк Чарлс, а Брадли Мазику бе оставен на пейката за сметка на Жеферсон.