angliya radost

Англия си направи ползотворен спаринг с Андора

Англия не срещна затруднения в домакинството си на аутсайдера в своята квалификационна група – Андора и рутинно спечели с 4:0 на „Уембли“. Домакините доминираха тотално по време на целия мач и не оставиха никакви съмнения кой трябва да е крайният победител, като единствената въпросителна в мача бе колко гола ще отнесат гостите.

Англия поведе още в 18-ата минута, когато Джъд Белингам изведе Букайо Сака сам на лявото крило. Младият талант на Арсенал центрира към точката за изпълнение на дузпа, където от втора позиция се бе включил Джеси Лингард. Футболистът на Ман Юнайтед овладя добре и завърши безкомпромисно от десетина метра – 1:0 за „трите лъва“.

Три минути по-късно ново попадение на Лингард бе отменено заради засада. В следващите минути момчетата на Гарет Саутгейт продължиха да натискат в търсене на още голове в андорската врата. С пропуски се отчетоха Патрик Бамфорд, Конър Коуди, Джъд Белингам и Рийс Джеймс. Гостите обаче предотвратиха второ попадение и така се оттеглиха на почивката само с гол пасив.

През второто полувреме картината на „Уембли“ не се промени – Англия атакуваше, а Андора се защитаваше.

В 71-ата минута влезлият като резерва Хари Кейн реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Кристиан Гарсия срещу Мейсън Маунт. По този начин той изравни Майкъл Оуен на 5-ото място във вечната ранглиста на голмайсторите на Англия с 40 попадения.

Седем минути по-късно резултатът стана класически. Букайо Сака комбинира с Джеси Лингард, който се озова на границата на наказателното поле с противников футболист пред себе си. Лингард успя да финтира бранителя на гостите и с техничен удар вкара втория си гол във вратата на Жосеп Гомес. При следващата по-опасна атака на Англия Хари Кейн стреля от воле с левия крак, но топката се отби от гредата, а беше отсъдена и засада.

Крайното 4:0 бе оформено от Букайо Сака 5 минути преди края на редовното време. Тогава Сака бе оставен сам в наказателното поле и след ъглов удар получи добро центриране от Лингард и се разписа с глава. По този начин футболистът на Арсенал, който днес става на 20 години, си направи перфектния подарък за рождения си ден.

С победата „трите лъва“ продължавата да водят убедително в своята Група I с 15 точки от 5 мача и са все по-близо до подпечатването на билета си за Световното в Катар догодина.