Умората си каза думата и Реал взе само точка от Хетафе (ВИДЕО)

Реал Мадрид и Хетафе не успяха да си вкарат и завършиха наравно двубоя помежду си от 33-тия кръг на Ла Лига. Мадридчани съвсем очаквано не бяха в най-доброто си кондиционно състояние. Тима страда от сериозни кадрови проблеми, а в рамките на 8 дни изигра два мача срещу Ливърпул в Шампионска лига и един срещу Барселона в испанския шампионат.

От Реал  Серхио Рамос, Лукас Васкес, Даниел Карвахал, Еден Азар и Ферлан Менди са контузени, Каземиро и Начо са наказани, Рафаел Варан е с коронавирус, а часове преди мача Лукас Васкес бе поставен под карантина, защото е контактен с болен от COVID-19.

След ремито Реал е втори в класирането с 67 точки, на 3 от лидера Атлетико Мадрид, който по-рано днес разгроми с 5:0 Ейбар. При победа на Барселона у дома срещу Хетафе в четвъртък, „белия балет“ ще се окаже на третата позиция.

Първата възможност в мача се откри пред Хайме Мата в 6-ата минута. Нападателят получи в наказателното поле, но точно преди да отправи удар защитник съумя да избие.

Малко след това Родриго бе изведен зад защитата на Хетафе и вкара, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 10-ата минута Мауро Арамбари отправи опасен удар от границата на наказателното поле, който не намери очертанията на вратата, пазена от Тибо Куртоа.

В 23-тата минута Мата засече центриране отляво, но нацели левия страничен стълб. Пет минути по-късно Марсело центрира отляво към Мариано Диас. Той успя да изпревари защитник и да стреля, но топката бе изчистена пред голлинията от Неманя Максимович.

В 39-ата минута Алваро Одриосола намери Винисиус в наказателното поле. Бразилецът стреля, но Давид Сория внимаваше и спаси.

Десетина минути след почивката Давид Тимор стреля директно от пряк свободен удар, но Тибо Куртоа не бе затруднен.

Три минути по-късно белгийският страж бе тестван по-сериозно. След грешка на Марсело, Арамбари пусна към Енес Юнал, който напредна с топка в крака и стреля опасно, но Куртоа реагира блестящо и спаси.

В 70-ата минута появилият се на терена преди секунди Анхел Родригес имаше много добър шанс да изведе домакините напред в резултата, но от много добра позиция не съумя да прати топката в очертанията на вратата.

Десет минути преди изтичането на редовното време Анхел Родригес се строполи в наказателното поле. Хетафе поиска 11-метров наказателен удар, но главният съдия Хосе Санчес даде знак играта да продължи.

До края нито един от двата тима не успя да създаде опасност за противниковата врата и срещата завърши при непроменен резултат – 0:0.

По същото време Виляреал разби с 5:1 като гост Леванте. „Жълтата подводница“ се изкачи до петото място в класирането с 49 точки, докато Леванте е 9-и с 38.