Санкаре донесе победата на ПАО в дербито с Олимпиакос

Бившият полузащитник на ЦСКА Юнус Санкаре изигра много силен мач за Панатинайкос в дербито с Олимпиакос, като бе с основна заслуга за победата на своя тим. Двубоят завърши с успех с 2:1 за ПАО, а халфът се отличи с гол и асистенция.

Панатинайкос поведоха още в шестата минута след попадение на Жоао Маурисио. Той се възползва от отлично центриране на Санкаре в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата на гостите. В 73-ата минута ПАО стигна до втори гол. Негов автор стана Санкаре. Полузащитникът се озова сам в наказателното поле на Олимпиакос и с премерен удар реализира за 2:0.

В 82-ата минута Юсеф Ел Араби върна един гол за гостите след много добро подаване в наказателното поле на Панатинайкос. В даденото от съдията продължение Олимпиакос остана с човек по-малко, след като Осейну Ба бе изгонен за втори жълт картон.

Въпреки загубата в дербито Олимпиакос остава на върха в класирането с 57 точки. Панатинайкос са трети с 41.