С известна доза късмет Борусия надви Унион Берлин (ВИДЕО)

Борусия Дортмунд спечели с 2:0 домакинството си на Унион Берлин от 30-тия кръг на Бундеслигата. Головете за „жълто-черните“ отбелязаха Марко Ройс и Рафаел Гереро. С победата вестфалци са пети с 52 точки, докато берлинчани заемат осмата позиция с 43 пункта.

Късметът определено се усмихна на Дортмунд, тъй като на два пъти топката се отбиваше от гредата. Унион може да съжалява, защото имаше своите шансове в мача, но не успя да ги реализира.

Още в 1-вата минута на мача гостите от столицата Берлин имаха страхотна възможност да поведат. Емре Джан сбърка и подари топката на Маркус Ингвартсен. Той стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда.

В 14-ата минута дойде първата добра възможност за Борусия. Торган Азар пробва късмета си с удар от дистанция, но стражът на Унион Андреас Луте плонжира и спаси.

Две минути по-късно Джовани Рейна напредна с топка в крака и стреля от средно разстояние, но Луте отново се намеси и изби.

В 25-ата минута домакините получиха златна възможност да поведат. Марко Ройс бе изведен зад защитата и се озова очи в очи с Луте. Атакуващият халф тръгна да заобикаля стража, който го препъна. Главният съдия Даниел Шлагер, без да се бави посочи бялата точка. Зад топката застана Ерлинг Холанд, чийто удар бе отразен от Луте. Норвежкият талант обаче стигна пръв до избитата топка и успя да ч чукне към Марко Ройс, който от непосредствена близост вкара за 1:0.

До полувремето резултатът се запази непроменен. В 64-тата минута Борусия пропусна добра възможност да удвои аванса си. Джовани Рейна се озова на добра стрелкова позиция. Топката обаче беше изчистена от защитник на сантиметри пред голлинията.

Две минути по-късно берлинчани отново нямаха късмет, тъй като улучиха гредата. Макс Крузе стреля директно от пряк свободен удар. Марвин Хитц успя с върха на пръстите си да отклони и предотврати изравнително попадение в мрежата си.

Четири минути преди изтичането на редовното време Ерлинг Холанд бе изведен в наказателното поле. Той стреля от малък ъгъл, но Луте успя да спаси с крак.

В 88-ата минута Борусия сложи точка на спора, вкарвайки втори гол. Юлиан Бранд получи твърде голямо свободно пространство и напредна с топка в крака. Той изведе на стрелкова позиция Гереро, който хладнокръвно преодоля Луте за крайното 2:0. Така „жълто-черните“ се поздравиха с трети пореден успех в германския шампионат.

По същото време се изиграха още три мача от Бундеслигата. Хофенхайм постигна победа с 3:2 срещу Борусия Мьонхенгладбах, Майнц излъга Вердер Бремен с 1:0, докато Волфсбург спечели с 3:1 гостуването си на Щутгарт.