Рома оцеля срещу Аталанта и взе точка (ВИДЕО)

Отборите на Рома и Аталанта не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 32-рия кръг на Серия А.

Руслан Малиновски даде преднина на бергамаските през първата част, но четвърт час преди края Браян Кристанте възстанови равенството. Малко преди това Аталанта остана с човек по-малко след червения картон на Робин Госенс.

Дълбоко в добавеното време численото равенство на терена бе възстановено. Два жълти картон, респективно червен си заслужи защитникът на „вълците“ Рожер Ибанес.

Първият удар към една от двете врати отправи Руслан Малиновски в 9-ата минута, но Пау Лопес успя да се намеси без особени затруднения.

В 20-ата минута Дуван Сапата бе изведен на чиста голова позиция, но ударът му бе право в обсега на Лопес. Две минути по-късно испаснкият страж отново трябваше да се намесва след изстрел на Йосип Иличич.

По-активните действия от страна на Аталанта се отплатиха в 26-ата минута. Робин Госенс изведе Малиновски. Той изпревари отбраната на домакините и прати топката в мрежата зад Лопес за 1:0.

До почивката Аталанта продължаваше да е по-опасният отбор , но не съумя да удвои преднината си.

В началото на втората част гостите създадоха още опасности за вратата на „вълците“. В 54-тата минута Ремо Фройлер отправи опасен удар, който бе блокиран от Рожер Ибанес. Секунди по-късно Кристиан Ромеро получи възможност да обстрелва вратата на Лопес, но ударът му не бе точен.

Десетина минути по-късно голям пропуск направи влезлият от резервната скамейка Луис Муриел. Колумбийският нападател бе намерен от Сапата, но от чиста позиция прати топката в аут.

Повратният момент в мача дойде в 69-ата минута, когато Аталанта остана с човек по-малко. Изключително грубо нарушение извърши Госенс, който си заслужи изгонването с директен червен картон.

В 75-ата минута Рома се възползва от численото си преимущество и изравни. Браян Кристанте изненада противниковия страж Пиерлуиджи Голини с далечен изстрел и противно на показаното от двата тима до този момент резултатът бе изравнен.

Пет минути по-късно Един Джеко се озова на чиста позиция, но не съумя да преодолее Голини. В 88-ата минута удар на босненският нападател на намери целта. В 3-тата минута на добавеното време Голини се намеси блестящо и спаси Аталанта при хубав удар на Карлес Перес.

Секунди преди последния съдийски сигнал и Рома остана с 10 души на терена, след като Рожер Ибаниес бе изгонен с директен червен картон. Така последната дума в мача имаха гостите, но шут на Муриел не намери целта.

След ремито Рома заема 7-ата позиция в класирането с 55 точки, докато Аталанта е трети с 65.