мадрид 1

Реал Мадрид взе дербито, Винисиус с две асистенции

Реал спечели 169-ото дерби на Мадрид срещу Атлетико с 2:0. Винисиус се отличи с две асистенции, като сервира топката първо на Карим Бензема, а след това на Марко Асенсио. Реал се разписа и в двете полувремена, а Бензема изкара на терена само 45 минути и бе заменен на почивката заради травма.

Атлетико не успя по никакъв начин да отвърне на Реал и в нито един момент от мача не дадоха индикации, че могат да измъкнат нещо от „Сантяго Бернабеу“.

Първият гол в мача дойде в 16-ата минута. Тогава Винисиус Жуниор центрира отдясно, а Карим Бензема хвана топката от воле и безмилостно я прави във вратата на гостите.

В 35-ата минута Атлетико можеше да изравни. Антоан Гризман изпълни опасно пряк свободен удар, но Тибо Куртоа направи брилянтно спасяване и изби в ъглов удар.

Малко преди почивката Винисиус получи добър пас, шутира, но Ян Облак също показа, че е на висота и спаси.

В началото на второто полувреме „дюшекчиите“ създадоха две опасни положения. Първо в 50-ата минута Жоао Феликс отправи опасен удар, но Куртоа се намеси без сериозни притеснения. Само 60 секунди по-късно Матеуш да Куня също стреля, но отново Куртоа спаси брилянтно вратата си.

В 57-ата минута Реал направи изключително бърза и прецизна контраатака. Топката стигна до Винисиус в лявата част на атаката на Реал, той видя перфектно останалия сам в наказателното поле Марко Асенсио и насочи топката точно в тази зона. Асенсио я посрещна и стреля от движение, като я вкара в мрежата на Атлетико за 2:0.

В 78-ата минута Винисиус бе в добра позиция да стреля, но ударът му бе прекалено силен.

Само няколко минути по-късно Атлетико също имаше добра възможност. Тома Лемар нанесе обещаващ удар, но топката бе уловена от Куртоа.

Така Реал спечели, а това се оказа и първата победа на Карло Анчелоти в дербито срещу Атлетико на ниво Ла Лига.