Нюкасъл наказа пропуските на Ливърпул за точка от ‘‘Анфийлд‘‘ (ВИДЕО)

Нюкасъл си тръгна с точка от визитата на „Анфийлд“ в среща от 33-ия кръг на Висшата лига. „Свраките“ завършиха наравно 1:1 срещу Ливърпул. Домакините могат да съжаляват, че не взеха трите точки, защото поведоха още в 3-ата минута с гола на Мохамед Салах, но не успяха да вкарат втори гол и да затворят мача въпреки многото си шансове за попадение. Така дълбоко в добавеното време Джоузеф Уилък изравни, а секунди по-рано ВАР отмени гол на Калъм Уилсън.

За мърисайдци днешното равенство е второ поредно. Тимът, воден от Юрген Клоп, заема шестото място в класирането с 54 точки, докато Нюкасъл е в серия от четири поредни мача без загуба. „Свраките“ се отдалечиха от зоната на изпадащите, като вече са на 15-а позиция с 36 пункта.

Двубоят започна по чудесен начин за Ливърпул, който повече в 3-ата минута. Мо Салах бе изведен на чиста позиция и египтянинът прати топката в мрежата за 1:0.

В 21-вата минута гостите бяха близо до изравнителния гол, но Алисон Бекер се намеси блестящо след опасен удар на Шон Лонгстаф.

Пет минути по-късно Нюкасъл организира бърза контраатака, която не завърши успешно заради неразбирателство между Мигел Алмирон и Жоелингтон.

В 29-ата минута Диого Жота получи топката на чиста стрелкова позиция, но не намери целта. W 37-ата минута Мохамед Салах проби в наказателното поле на Нюкасъл. Последва удар, който беше уловен от Мартин Дубравка.

Минута преди почивката Садио Мане засече с глава центриране, но прати топката покрай страничния стълб.

В 55-ата минута Жоелингтон стреля от границата на наказателното поле. Бекер внимаваше и успя да се намеси. Три минути по-късно беше ред на Дубравка да се намесва след шут на Роберто Фирмино.

Последваха минути, в които домакините тотално контролираха случващото се на терена, но така и не вкараха втори гол, с който да сложат точка на спора. Шансове за попадение се откриха пред Андрю Робъртсън, Салах, Мане и Джеймс Милнър.

Така се стигна до добавеното време на срещата, когато Нюкасъл хвърли всичко в търсене на точката и успя да се добере до нея. Във 2-рата минута от продължението Калъм Уилсън бе намерен в наказателното поле с дълго подаване. Нападателят овладя и стреля. Бекер спаси, но топката се върна в Уилсън, който нямаше как да пропусне на празна врата. Ситуацията обаче бе преразгледана от ВАР и се оказа, че футболистът на „свраките“ си е помогнал с ръка и затова попадението не бе зачетено.

Секунди по-късно по подобен начин Уилък овладя необезпокоявано дълга топка, изсипана в наказателното поле. Той стреля, а след рикошет в крака на Фабиньо, Алисон нямаше шанс за намеса – 1:1.

В следващия кръг от Висшата лига Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед, докато Нюкасъл посреща Арсенал.