Миг гениалност на Тони Кроос спаси Реал срещу Севиля (ВИДЕО)

Реал Мадрид и Севиля не се победиха и завършиха наравно 2:2 в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига. Андалусийците поведоха чрез Фернандо, но Марко Асенсио изравни. Иван Ракитич бе точен от дузпа и възвърна преднината на Севиля. Дълбоко в добавеното време Тони Кроос донесе точката на Реал.

Днешният сблъсък бе дългоочакван, защото бе от ключово значение в битката за титлата. Ремито обаче оставя и Атлетико Мадрид, и Реал, и Барселона все още са в надпреварата. Три кръга преди края лидер са „дюшекчиите“ със 77 точки, със 75 са „кралете“ и „каталунците“. Дори Севиля има математически шансове да стане шампион, защото заема четвъртата позиция със 71 пункта.

Определено обаче ремито най-много се нрави на Алтетико, който към момента изглежда фаворит за спечелването на трофея.

В началото на мача андалусийците бяха по-активни, но първият удар към една от двете врати отправи Карим Бензема в 12-ата минута. Французинът прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 20-ата минута Сусо пробва късмета си и обстрелва вратата на Тибо Куртоа, но неточно. По-добрият старт на Севиля даде резултат няколко минути по-късно, когато Реал се оказа догонващ в резултата. Топката бе центрирана в наказателното поле. Иван Ракитич успя да отклони с глава към Фернандо, който се разписа от близко разстояние.

Последва натиск на Реал, който търсеше изравняването на резултата още преди почивката. Вратарят на Севиля Ясин Буну успя да парира изстрели на Каземиро и Винисиус. В 32-рата минута той трябваше да се намесва решаващо и при много опасен удар на Бензема. Все пак гостите успяха да оцелеят и запазиха аванса си преди старта на втората част.

В 52-рата минута Лука Модрич не съумя да затрудни Буну с шут от далечно разстояние. В последвалата контраатака Реал имаше претенции за дузпа, които бяха подминати от главния съдия Хуан Мануера.

Реал продължи да настоява и в 65-ата минута не му достигна само късмет – удар на Винисиус Жуниор разтресе напречната греда.

Две минути по-късно мадридчани изравниха чрез Марко Асенсио. Тони Кроос го намери в наказателното поле. Той овладя и без да се бави прати топката в мрежата зад Буну.

Четвърт час преди края дойде най-куриозният момент в мача. Топката бе центрирана от ъглов удар в наказателното поле на Реал. Едер Милитао игра с ръка, но Мануера прецени, че няма основания за дузпа. Домакините се втурнаха в контраатака. Карим Бензема бе изведен сам срещу Буну, който се хвърли в краката му и го повали на земята. Реферът мигновено посочи бялата точка. Последва обаче намеса на ВАР, който сигнализира за играта с ръка на Милитао секунди по-рано. В крайна сметка вместо дузпа за Реал, окончателното решение бе наказателен удар за Севиля. Зад топката застана Иван Ракитич, който преодоля Куртоа за 2:1.

Съвсем логично Реал Мадрид натисна в следващите минути, но не успяваше да затрудни защитата на Севиля. Андалусийците организираха няколко опасни контраатаки, които бяха спрени от бранители на Реал.

В 4-тата минута на добавеното време миг на гениалност от страна на Тони Кроос доведе до равенството 2:2. Той овладя в центъра, видя свободното пространство пред себе си, нагласи си топката и с мощен удар от дистанция изненада Буну. Стражът бе заблуден от траекторията, тъй като се получи рикошет в крака на Еден Азер, и не се намеси по най-добрия начин, въпреки че ударът бе насочен в обсега му.

При последната атака в мача Реал можеше да стигне и до крайния успех, но удар на Каземиро от границата на наказателното поле премина на сантиметри покрай левия страничен стълб.