Меси с главна роля при победата на Барселона срещу Хетафе (ВИДЕО)

Барселона спечели с 5:2 домакинството си на Хетафе от 31-вия кръг на Ла Лига. Главна роля за успеха на каталунците изигра техният капитан Лионел Меси, който се отчете с два гола и асистенция.

Именно с гол на аржентинеца домакините поведоха, но малко след това нелеп автогол на Клеман Лангле възстанови равенството. Меси и нов автогол, този път дело на Софиан Шакла осигуриха на Барса комфортен аванс. Хетафе обаче върна интригата с попадението Енес Юнал.

Вместо да трепери до последния съдийски сигнал Барселона вкара за 4:2. Автор на гола бе Роналд Араухо, а дълбоко в добавеното време Антоан Гризман оформи крайния резултат.

Още в 4-тата минута Барселона беше много близо до гола. Лионел Меси пробва късмета си от далечна дистанция, но топката разтресе напречната греда, после тупна на голлинията, преди да бъде уловена от Давид Сория.

В 8-ата минута прошка за гостите нямаше. Меси бе изведен очи в очи със Сория от Серхио Бускетс. Аржентинецът хладнокръвно прати топката в мрежата с диагонален удар за 1:0.

Каталунците успяха да съхранят аванса си едва до 12-ата минута, когато равенството бе възстановено. След центриране отляво Анхел Родригес успя да отклони топката. Последва рикошет в тялото на Клеман Лангле, след който се озова в мрежата на Марк-Андре тер Стеген – 1:1.

Четвърт час след началото Меси опита изстрел, който не намери целта. Барса атакуваше, но трудно създаваше опасности за вратата на Сория.

В 28-ата минута домакините поведоха след още по-нелеп автогол, в сравнение с този на Лангле. Софиан Шакла се опита да върне към своя вратар. Защитникът обаче изобщо не видя, че Сория е излязъл напред. Стражът се размина с топката, която се оплете в мрежата му.

Пет минути по-късно нов удар на Меси се отби от гредата, но при добавката аржентинецът вкара от малък ъгъл и удвои преднината на Барселона.

В началото на втората част темпото на игра не бе толкова бързо и сериозни опасности липсваха. Каталунците предпочетоха да не играят на пълни обороти и постепенно Хетафе изнесе играта в предни позиции. В 67-ата минута Енес Юнал получи в наказателното поле, където бе препънат от Роналд Араухо. Първоначално главният съдия подмина ситуацията, но последва намеса на ВАР. На видеоповторенията много ясно се видя, че има контакт и има всички основания за 11-метров наказателен удар. Реферът посочи бялата точка, а Юнал преодоля Тер Стеген и върна интригата.

В 87-ата минута Барселона вкара четвърти гол, с който реши мача в своя полза. Лионел Меси центрира от ъглов удар, а Араухо изпревари Сория и прати топката в мрежата за 4:2. Определено бранителят се реваншира за извършеното нарушение в ситуацията при дузпата.

Дълбоко в добавеното време заради опасна игра Барса получи правото да бие дузпа. Любопитното в ситуацията бе, че зад топката застана Антоан Гризман, а не Лионел Меси, който можеше да оформи своя хеттрик. Френският национал не изпълни по най-убедителния начин, но все пак преодоля Сория и оформи крайния резултат 5:2 в полза на Барселона.

След успеха тимът, воден от Ронадл Куман, е на третата позиция в класирането с актив от 68 точки, но с мач по-малко от лидерите Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Както е известно програмата на каталунците до края на сезона е такава, че ако отборът спечели всичките си мачове, ще стане шампион. В следващия кръг за „лос кулес“ предстои тежко гостуване на Виляреал. В същото време Хетафе е 15-и с 31 пункта, като все още не може да бъде спокоен за мястото си в испанския елит.