Ман Сити – ПСЖ и Реал – Челси са полуфиналните двойки в ШЛ

Манчестър Сити срещу ПСЖ и Реал Мадрид срещу Челси са двата полуфинала в Шампионска лига, които ще определят финалистите. Това стана ясно след изиграването на последните четвъртфиналите от най-големия европейски клубен турнир.

„Гражданите“ постигнаха нова победа с 2:1 срещу Борусия Дортмунд и развалиха проклятието, което бе надвиснало над тях. През последните години гъмжащият със звезди английски тим така и не успяваше да се класира за полуфиналите.

В същото време Пари Сен Жермен отстрани действащия европейски клубен шампион Байерн Мюнхен. Френският шампион загуби реванша с 0:1, но в първия мач постигна победа с 3:2 като гост.

В четвъртфиналите Реал Мадрид преодоля съпротивата на Ливърпул. На свой терен „белия балет“ постигна победа с 3:1, а като гост на „Анфийлд“ не допусна гол, двубоят завърши 0:0 и мадридчани ще спорят с Челси за място на големия финал.

Лондончани изтеглиха доста приемлив жребий и отстраниха португалския Порто. В първия мач англичаните постигнаха победа с 2:0 като гост. Въпреки минималната загуба в реванша на „Стамфорд Бридж“ с 0:1, Челси се класира за полуфиналите на Шампионска лига за пръв път от сезон 2013/2014.