livarpul

Ливърпул с исторически обрат срещу Виляреал

Ливърпул постигна зрелищен обрат от 0:2 до 3:2 за едно полувреме срещу Виляреал и така се класира за финала в Шампионската лига с общ резултат 5:2.

„Жълтата подводница“ започна страхотно мача и поведе с 2:0 до полувремето. През втората част обаче хората на Юрген Клоп вкараха 3 безответни гола и така си гарантираха място на финала в Париж. Интересното е, че Ливърпул става едва вторият отбор в Шампионската лига, който е стигнал до обрат след 2 гола пасив през първото полувреме в даден мач. Преди това, същото прави само Тотнъм. На полуфиналите в турнира през сезон 2018/2019 г. „шпорите“ изоставаха с 0:2 като гости на Аякс, но хеттрик на Лукас Моура доведе до пълен обрат на нещата и класиране на финала, който бе загубен именно от Ливърпул.

Подобен обрат се случва за първи път за тима, който обаче няколко пъти е бил в подобна ситуация, но не е успявал да се справи. До този момент в Шампионската лига Ливърпул на 4 пъти изостава с 0:2 в резултата на полувремето. Това се случва срещу Валенсия (2002), Фиорентина (2009), Цървена Звезда (2018) и Реал Мадрид (2019). В нито един от тези случаи мърсисайдци не успяват дори да вземат точка. Двубоите с „прилепите“, „виолетовите“ и „звездашите“ завършват с поражение с 0:2, докато срещу Реал Мадрид Ливърпул успява да вкара един гол след почивката, но същото правят и „лос бланкос“ и мачът завършва с победа с 3:1 за тях. Сега обаче Ливърпул превъзмогна себе си и успя не просто да не загуби, а дори да спечели, след като изоставаше с 2 гола на полувремето.