Лил оцеля в Метц и държи здраво първото място (ВИДЕО)

Лил направи поредната крачка към титлата в Лига 1. В откриващия мач на 32-рия кръг на френския шампионат „песовете“ постигнаха победа с 2:0 като гост на Метц. В голмайстори се превърнаха Бурак Йълмаз и Мехмет Зеки Челик. И двата гола паднаха след почивката.

Домакините могат да съжаляват, защото пропуснаха златен шанс да поведат още през първата част. Пропуск от дузпа направи Аарон Лея Исека.

След успеха Лил дръпна на 6 точки от втория ПСЖ, който обаче е с мач по-малко. За настоящия шампион предстои гостуване на Страсбург.

Срещата в Метц започна много лошо за гостите. Още в 13-ата минута след игра с ръка на Жозе Фонте в наказателното поле бе отсъден 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лея Исека, но той не съумя да се разпише.

След като Метц пропуснаха още няколко много добри възможности да поведе, Лил вкара за 1:0 час игра след началото на срещата. Ренато Санчес пусна хитър извеждащ пас към Бурак Йълмаз. Турският ветеран нахлу в наказателното поле и със страхотен удар реализира за 1:0.

След попадението Лил най-сетне установи контрол върху събитията на терена и в 89-ата минута сложи точка на спора. Домагой Брадарич пусна към Мехмет Зеки Челик, който хладнокръвно се разписа и оформи крайния резултат.

В следващия кръг от Лига 1 Лил посреща Монпелие, докато Метц гостува на Реймс.