Лестър победи Саутхемптън пред 4000 зрители и е на финал за ФА Къп (ВИДЕО)

Лестър победи с минималното 1:0 Саутхемптън на „Уембли“ във втория полуфинал за ФА Къп. Единственото попадение в срещата отбеляза Келечи Ихеаначо, с което класира „лисиците“ на финал. В спор за трофея футболистите, водени от Брендън Роджърс, ще се изправят срещу Челси.

Днешният сблъсък бе специален, тъй като бе първият в Англия, който се игра пред публика от декември миналата година досега. Четири хиляди зрители бяха допуснати тестово на трибуните. На стадиона не присъстваха нито фенове на единия отбор, нито на други, а местни жители.

В края на 2020 за кратък период от време бяха допускани ограничен брой хора на стадионите в районите, в които разпространението на коронавируса не бе в толкова големи мащаби.

В Англия планират още няколко подобни теста, а съвсем скоро стадионите може да отворят врати за още повече фенове.

Сблъсъкът между Лестър и Саутхемптън иначе не предложи много голови положения за неутралните фенове, заели местата си по трибуните при спазването на социална дистанция.

В началните минути и двата отбора не предприемаха излишни рискове с оглед големия залог. В 34-тата минута Джейми Варди пропусна много добра възможност да изведе напред в резултата символичните домакини. От чиста позиция обаче нападателят прати топката над напречната греда.

В 55-ата минута Ихеаначо стреля по земя, но топката бе блокирана. Топката обаче се върна в 14-ата на Лестър и той реализира за 1:0.

„Светците“ се мобилизираха и потърсиха активно изравнителния гол. В Че Адамс овладя в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник. Три минути по-късно Ибрахима Диало стреля от въздуха, но Каспер Шмайхел се намеси блестящо и спаси.

В 77-ата минута Джеймс Мадисън пропусна да сложи точка на спора. Неговият изстрел прелетя над вратата.

До края Лестър удържа Саутхемптън и запази мрежата си. Така „лисиците“ достигнаха до финала на надпреварата срещу Челси. Големият сблъсък е на 15 май отново на „Уембли“ и според очакванията пред публика.