Ювентус се възползва от грешките на Милан и Интер

Ювентус победи Болоня с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на Серия А. Артур откри резултата в 15-ата минута, а Маккени удвои аванса на „старата госпожа“ в 71-ата минута.

Със спечелените три точки на своя „Алианц Стейдиъм“ Юве вече има актив от 36 на четвъртата позиция. Болоня е 13-и с 20. Лидер продължава да е Милан с 43 точки и мач повече от торинци.

В 15-ата минута Роналдо върна топката към дошлия през лятото от Барса Артур, който от дистанция реши да стреля по земя. Топката рикошира и в крака на играч на Болоня и влетя в мрежата на Скорупски.

В 28-ата минута Кристиано Роналдо стреля от дъгата на наказателното поле, но Скорупски се справи отлично и изби. Топката обаче попадна във Федерико Бернардески, но стражът на Болоня се справи и с неговия удар.

В 32-ата минута Куадрадо вместо да подаде на свой съотборник, стреля към вратата на Скорупски, но дори не я уцели.

В 59-ата минута влезлият като резерва Никола Сансоне можеше да изравни резултата, но стреля неточно.

В 71-ата минута след центриране от ъглов удар на Куадрадо Уестън Маккени се извиси над всички и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Скорупски за 2:0.