1625215630805

Гърция уби мечтата на Китай за участие на десета поредна олимпиада

Гърция запази надеждите си за участие на олимпийските игри в Токио след победа със 105:80 над Китай в пряк спор за второто място в група А на квалификационния турнира в канадския град Виктория.

Южните ни съседи натиснаха газта още с първия съдийски сигнал и до края не отпуснаха педала. Те поведоха с 28:14 след първата четвъртина и повече не се обърнаха назад. В герой на мача се превърна ветеранът Костас Слоукас, който записа 14 точки и 3 асистенции, въпреки че игра само 15 минути. Най-резултатен бе Янулис Ларендзакис, отличил се с 21 точки за гърците, които бяха загубили първия си мач от домакина Канада. Константинос Митоглу добави 12 точки и спечели 7 борби, а Ник Калатес се отчете със 7 точки и 8 асистенции.

Джоу Чи бе лидер за отбора на Китай с 15 точки и 10 борби.

Успехът на Гърция прекъсна серията на Китай от девет поредни участия на Олимпиада – третата най-продължителна активна серия след Австралия (13) и САЩ (10).

В полуфиналите Гърция ще играе с Турция, докато другата двойка ще противопостави Канада на Чехия.