fejenord olimpik marsiliya

Фейенорд спечели първото надстрелване с Марсилия, но всичко ще се реши в реванша

Фейенорд се наложи с 3:2 като домакин срещу Олимпик Марсилия в първия полуфинален мач от Лигата на конференциите, който е игра на „Де Кайп“. Грандът от Ротердам може да съжалява, че не постигна по-убедителен успех в първата среща, тъй като изпусна няколко отлични възможности. Фейенорд категорично надигра своя опонент в първата среща.

Фейенорд създаде първата опасност в мача в 7-ата минута. Защитата на Марсилия увисна и пред Сирил Десерс се откри страхотна възможност, който излезе на много добра позиция срещу Стив Манданда, но стреля неточно в аут.

Марсилия пропусна страхотна възможност да поведе в резултата в 8-ата минута. Димитри Пайе пусна отличен извеждащ пас към Бамба Диенг, който излезе сам срещу Офир Марсиано, но вратарят на Фейенорд успя да отрази неговия удар.

Фейенорд поведе с 1:0 с 18-ата минута. Луис Синистера много технично с пета отклони топката към Сирил Десерс, който се измъкна от защитата на Марсилия в наказателното поле и вкара топката във вратата на Стив Манданда.

Фейенорд удвои своята преднина само две минути по-късно. Домакините организираха бърза контраатака. Гернот Гертруида с много хубав извеждащ пас намери Рийс Нелсън, който напредна, след което намери Луис Синистера в наказателното поле на Марсилия, а той стреля, топката рикошира в крака на Валентин Рожие и влетя във вратата на Стив Манданда.

Олимпик Марсилия намали своя пасив в 28-ата минута, когато Седрик Бакамбу подаде към Бамба Диенг, който с много мощен удар от границата на наказателното поле на Фейенорд вкара топката в левия ъгъл на вратата на Офир Марсиано.

Пет минути по-късно Оркин Кокчю отправи много коварен удар от дистанция, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Стив Манданда.

Олимпик Марсилия изравни резултата – 2:2 в 40-ата минута. Матео Гендузи центрира остро в наказателното поле на Фейенорд, където Офир Марсиано не се намеси по най-добрия начин в опита си да избие топката. Тя попадна на пътя на Жерсон, който с много силен удар я прати във вратата на Фейенорд.

В добавеното време на първото полувреме Оркин Кокчю стреля от пряк свободен удар, но прати топката над напречната греда в аут.

Фейенорд вкара гол още в 10-ата секунда на второто полувреме. Дуйе Чалета-Цар допусна много груба грешка, връщайки топката назад към Стив Манданда. Подаването на хърватина беше много слабо и това позволи на Сирил Десерс да овладее топката, след което да я вкара във вратата на Манданда.

Фейенорд организира много опасна атака в 64-ата минута. Лучарел Гертруида получи топката в наказателното поле на Марсилия, след което се опита да намери Сирил Десерс на празна врата, но защитник на гостите успя да пресече паса и да изчисти топката.

Фейенорд отново създаде напрежение пред вратата на Марсилия в 66-ата минута. Дуйе Чалета-Цар допусна нова грешка при изнасянето на топката и я подари на съперника. Браян Лисен имаше чудесна възможност, но стреля в аут.

Димитри Пайе отправи опасен удар от фаул в 72-ата минута, но този път Офир Марсиано успя да спаси.

Четири минути по-късно Сирил Десерс пропусна да оформи своя хеттрик в мача. Десерс получи топката в наказателното поле на Марсилия и стреля, но Манданда спаси. След това отбитата топка се върна в Десерс, но той стреля неточно встрани от десния стълб на вратата на Манданда.

Марсилия можеше да изравни резултата в 82-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Фейенорд Вилиам Салиба стреля с глава, но неточно в аут.

Пред Бамба Диенг се откри страхотна възможност в 84-ата минута. Той изскочи сам срещу вратаря и стреля, но Офир Марсиано имаше голям късмет да спаси удара, след като топката се удари последователно и в двата му крака, за да излезе в корнер.

Димитри Пайе отправи коварен удар в 90-ата минута, но Офир Марсиано успя да се намеси и да избие в корнер.

Във втората минута на добавеното време на мача Фейенорд пропусна да постигне по-убедителна победа в двубоя. Алиреза Джаханбакш беше изведен сам срещу Стив Манданда, но вратарят на Марсилия успя да отрази удара му.

По този начин Фейенорд взе минимален аванс от един гол преди реванша на „Велодром“.

Фейенорд – Олимпик Марсилия 3:2

1:0 Сирил Десерс 18′

2:0 Луис Синистера 20′

2:1 Бамба Диенг 28′

2:2 Жерсон 40′

3:2 Сирил Десерс 46′

Фейенорд: 21. Офир Марсиано – 3. Лучарел Гертруида, 18. Гернот Траунер, 4. Маркос Сенеси, 5. Тайръл Маласиа – 26. Гуус Тил, 17. Фредрик Орснес, 10. Оркюн Кокчю – 14. Рийс Нелсън, 33. Сирил Десерс, 7. Луис Синистера

Резерви: 2. Маркус Педерсен, 6. Йорит Хендрикс, 9. Алиреза Джаханбакш, 11. Браян Линсен, 13. Филип Сандлер, 16. Валентин Кожокару, 23. Патрик Валемарк, 25. Роман Хендрикс, 30. Тайс Янсен, 31. Дензъл Хол

Треньор: Арне Слот

Олимпик Марсилия: 30. Стив Манданда – 21. Валентин Ронжие, 2. Вилиам Салиба, 15. Дуйе Чалета-Цар, 14. Луан Перес – 6. Матео Гендузи, 4. Бубакар Камара, 8. Жерсон – 13. Седрик Бакамбу (46′ – 22. Пап Гей), 10. Димитри Пайе, 12. Амаду Бамба Диенг

Резерви: 1. Симон Нгапандуетнбу, 7. Амин Арит, 9. Аркадиуш Милик, 16. Пау Лопес, 17. Ченгис Юндер, 23. Сеад Колашинац, 29. Пол Лирола, 31. Юго Бертели, 46. Айлан Беняиа – Тани, Якин Саид М’Мади