Евро 2020 – пълна програма

16-ото европейско първенство по футбол стартира тази вечер на стадион „Олимпико“ в Рим след отлагане с година. Първото издание е било през 1960 година, когато титлата печели несъществуващия вече Съветски съюз.

Континенталният шампион ще продължи до 11 юли, когато е финалът на стадион „Уембли“. Общо 51 двубоя ще определят новия първенец.

Ето пълната програма на Евро 2020

11 юни, петък

22:00 часа

Турция – Италия (Група А, Рим)

12 юни, събота

16:00 часа

Уелс – Швейцария (Група А, Баку)

19:00 часа

Дания – Финландия (Група В, Копенхаген)

22:00 часа

Белгия – Русия (Група В, Санкт Петербург)

13 юни, неделя

16:00 часа

Англия – Хърватия (Група D, Лондон)

19:00 часа

Австрия – Северна Македония (Група С, Букурещ)

22:00 часа

Нидерландия – Украйна (Група С, Амстердам)

14 юни, понеделник

16:00 часа

Шотландия – Чехия (Група D, Глазгоу)

19:00 часа

Полша – Словакия (Група Е, Санкт Петербург)

22:00 часа

Испания – Швеция (Група Е, Севиля)

15 юни, вторник

19:00 часа

Унгария – Португалия (Група F, Будапеща)

22:00 часа

Франция – Германия (Група F, Мюнхен)

16 юни, сряда

16:00 часа

Финландия – Русия (Група В, Санкт Петербург)

19:00 часа

Турция – Уелс (Група А, Баку)

22:00 часа

Италия – Швейцария (Група А, Рим)

17 юни, четвъртък

16:00 часа

Украйна – Северна Македония (Група С, Букурещ)

19:00 часа

Дания – Белгия (Група В, Копенхаген)

22:00 часа

Нидерландия – Австрия (Група С, Амстердам)

18 юни, петък

16:00 часа

Швеция – Словакия (Група Е, Санкт Петербург)

19:00 часа

Хърватия – Чехия (Група D, Глазгоу)

22:00 часа

Англия – Шотландия (Група D, Лондон)

19 юни, събота

16:00 часа

Унгария – Франция (Група F, Будапеща)

19:00 часа

Португалия – Германия (Група F, Мюнхен)

22:00 часа

Испания – Полша (Група Е, Севиля)

20 юни, неделя

19:00 часа

Италия – Уелс (Група А, Рим)

Швейцария – Турция (Група А, Баку)

21 юни, понеделник

19:00 часа

Украйна – Австрия (Група С, Букурещ)

Северна Македония – Нидерландия (Група С, Амстердам)

22:00 часа

Финландия – Белгия (Група В, Санкт Петербург)

Русия – Дания (Група В, Копенхаген)

22 юни, вторник

22:00 маса

Чехия – Англия (Група D, Лондон)

Хърватия – Шотландия (Група D, Глазгоу)

23 юни, сряда

19:00 часа

Швеция – Полша (Група Е, Санкт Петербург)

Словакия – Испания (Група Е, Севиля)

22:00 часа

Германия – Унгария (Група F, Мюнхен)

Португалия – Франция (Група F, Будапеща).

Осминафинали

26 юни, събота

19:00 часа

Втори от група А – Втори от група В (Амстердам)

22:00 часа

Първи от група А – Втори от група С (Лондон)

27 юни, неделя

19:00 часа

Първи от група С – Трети от групи D, E или F (Будапеща)

22:00 часа

Първи от група В – Трети от групи А, D, Е или F (Севиля)

28 юни, понеделник

19:00 часа

Втори от група D – Втори от група Е (Копенхаген)

22:00 часа

Първи от група F– Трети от групи А, В или С.

29 юни, вторник

19:00 часа

Първи от група D– Втори от група F

22:00 часа

Първи от група Е – Трети от групи А, В, С или D

Четвъртфинали

 

2 юли, петък

19:00 часа

Победителят от мач 6 – Победителят от мач 5 (Санкт Петербург)

22:00 часа

Победителят от мач 4 – Победителят от мач 2 (Мюнхен)

3 юли, събота

19:00 часа

Победителят от мач 3 – Победителят от мач 1 (Баку)

22:00 часа

Победителят от мач 8 – Победителят от мач 7 (Рим).

Полуфинали

Лондон

6 юли, четвъртък, 22:00 часа

Победителят от четвъртфинал 2 – Победителят от четвъртфинал 1

7 юли, петък, 22:00 часа

Победителят от четвъртфинал 4 – Победителят от четвъртфинал 3

ФИНАЛ

11 юли, 22:00 часа, стадион „Уембли“ в Лондон.

Leave a reply