Евро 2020

Евро 2020: Мачове, начални часове, групи, нокаут фаза и домакини

Уефа продължава напред с плановете си да организира Европейското първенство в 12 града домакини това лято.

Италия се изправя срещу Турция при вдигането на завесата в Рим в петък, 11 юни, като по този начин започва едномесечният фестивал на футбола, докато 24 държави се борят да коронясат шампион на финала в Лондон през юли.

Турнирът ще следва същия формат като Евро 2016, като първите двама във всяка група ще напредват до последните 16 заедно с четири най-добри класирали се на трето място.

Всички 12 градове домакини ще организират три групови мача и или осминафинали, или четвъртфинални мачове, като Уембли ще поеме ролята на постоянен дом на турнира от полуфиналите нататък.

По-долу ви превеждаме през календара на турнирите, включително всички 51 мача, които трябва да се състоят на Евро 2020. Не забравяйте, че няма плейоф за трето място между загубените полуфиналисти на европейското първенство.

Група А: Турция, Италия, Уелс, Швейцария

  • Турция срещу Италия, 11 юни ( Рим)
  • Уелс срещу Швейцария, 12 юни (Баку)
  • Турция срещу Уелс, 16 юни (Баку)
  • Италия срещу Швейцария, 16 юни (Рим)
  • Италия срещу Уелс, 20 юни (Рим)
  • Швейцария срещу Турция, 20 юни (Баку)

Група B: Дания, Финландия, Белгия, Русия

  • Дания срещу Финландия, 12 юни (Копенхаген)
  • Белгия срещу Русия, 12 юни (Санкт Петербург)
  • Финландия срещу Русия, 16 юни (Санкт Петербург)
  • Дания срещу Белгия, 17 юни (Копенхаген)
  • Русия срещу Дания, 21 юни (Копенхаген)
  • Финландия срещу Белгия, 21 юни (Санкт Петербург)

Група C: Нидерландия, Украйна, Австрия, Северна Македония

  • Австрия срещу Северна Македония, 13 юни (Букурещ)
  • Холандия срещу Украйна, 13 юни (Амстердам)
  • Украйна срещу Северна Македония, 17 юни (Букурещ)
  • Холандия срещу Австрия, 17 юни (Амстердам)
  • Северна Македония срещу Холандия, 21 юни (Амстердам)
  • Украйна срещу Австрия, 21 юни (Букурещ)

Група D: Англия, Хърватия, Шотландия, Чехия

  • Англия срещу Хърватия, 13 юни (Лондон)
  • Шотландия срещу Чехия, 14 юни (Глазгоу)
  • Хърватия срещу Чехия, 18 юни (Глазгоу)
  • Англия срещу Шотландия, 18 юни (Лондон)
  • Чехия срещу Англия, 22 юни (Лондон)
  • Хърватия срещу Шотландия, 22 юни (Глазгоу)

Група Е: Испания, Швеция, Полша, Словакия

  • Полша срещу Словакия, 14 юни (Дъблин)
  • Испания срещу Швеция, 14 юни (Билбао)
  • Швеция срещу Словакия, 18 юни (Дъблин)
  • Испания срещу Полша, 19 юни (Билбао)
  • Словакия срещу Испания, 23 юни (Билбао)
  • Швеция срещу Полша, 23 юни (Дъблин)

Група F: Унгария, Португалия, Франция, Германия

  • Унгария срещу Португалия, 15 юни (Будапеща)
  • Франция срещу Германия, 15 юни (Мюнхен)
  • Унгария срещу Франция, 19 юни (Будапеща)
  • Португалия срещу Германия, 19 юни (Мюнхен)
  • Германия срещу Унгария, 23 юни (Мюнхен)
  • Португалия срещу Франция, 23 юни (Будапеща)

Полуфиналите на Евро 2020 ще се изиграят на 06 и 07 юли в Лондон, докато финалът е на 11 юли на „Уембли“.

Leave a reply