Ботев Враца направи нова крачка към оцеляването, победи 10 от Монтана

Ботев Враца постигна изключително важна победа с минималното 1:0 срещу Монтана в дербито на Северозапада от 29-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в двубоя реализира Даниел Генов в 60-ата минута. Монтана игра с човек по-малко от 39-ата минута, когато Тони Тасев само за няколко секунди си изкара два жълти картона. Ботев Враца за трети път от началото на сезона постигна победа срещу Монтана и то без да допусне гол. Монтана допусна 15-та поредна загуба като гост от началото на сезона.

Ботев Враца допусна грешка в своята половина и позволи на Монтана да организира опасна атака. Сергей Георгиев подаде към Тони Тасев, който се опита да се измъкне в наказателното поле на домакините, но топката му бе избита. Тя попадна в Сергей Георгиев, който стреля, но Дамян Дамянов спаси.

Футболистите на Монтана имаха претенции за дузпа в 17-ата минута и те не бяха никак неоснователни. Николай Минков стреля, а топката срещна ръката на Самир Аясс, но съдията Валентин Железов подмина ситуацията.

Монтана остана с човек по-малко в 39-ата минута, след като Тони Тасев само в рамките на няколко секунди си изкара два жълти картона. Тасев получи първия за реплика към Валентин Железов, а след това изпусна нервите си и посегна с главата си към тази на Даниел Гаджев. Железов веднага му показа втори жълт картон и Монтана остана с човек по-малко. Даниел Гаджев и Янко Ангелов също получиха жълти картони в ситуацията.

Монтана организира добра атака в 55-ата минута. Топката стигна до Сергей Георгиев в наказателното поле на Ботев Враца, а той стреля, но ударът му бе блокиран от защитник на домакините.

Петър Атанасов получи контузия и бе сменен в 57-ата минута от Юлиан Ненов.

Ботев Враца изпусна страхотна възможност да поведе в резултата в 57-ата минута. Давид Кики допусна много груба грешка, която позволи на Юлиан Ненов да изскочи сам срещу Благой Макенджиев и стреля, но вратарят на Монтана успя да докосне топката, която след това срещна и левия стълб на вратата.

Ботев Враца поведе в резултата в 60-ата минута. След центриране в наказателното поле на Монтана топката попадна в Даниел Генов, който я вкара в горния ляв ъгъл на Благой Макенджиев. Самир Аясс бе точно пред вратаря на гостите и бе в положение на засада. Макенджиев имаше претенции към страничния съдия относно въпросната ситуация, заради което получи жълт картон от съдията Валентин Железов.

Юлиан Ненов отправи удар от дистанция в 72-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Благой Макенджиев. Александър Башлиев допусна грешка в наказателното поле на Монтана в 75-ата минута и Даниел Генов стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Монтана създаде напрежение в наказателното поле на Ботев Враца в 89-ата минута. След центриране от корнер се стигна до разбъркване, а Давид Кики стреля с акробатичен удар, но право в ръцете на Дамян Дамянов.

С тази победа Ботев Враца се изкачи на единадесето място в класирането с 28 точки, а Монтана е тринадесети с 24 точки.

Ботев Враца – Монтана 1:0

1:0 Даниел Генов 60′

Ботев Враца: 34. Дамян Дамянов, 18. Илия Миланов (46′ – 5. Костадин Ничев), 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 6. Даниел Гаджев (46′ – 30. Валери Домовчийски), 22. Никола Колев (65′ – 24. Аласан Н’Диайе), 9. Даниел Генов -к (81′ – 14. Димитър Буров), 10. Петър Атанасов (57′ – 94. Юлиан Ненов), 28. Самир Аясс, 20. Дориан Бабунски

Резерви: 1. Христо Митов, 15. Мирослав Маринов

Треньор: Веселин Великов

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 3. Иван Михов – к, 10. Владимир Айтов, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 19. Росен Кръстев, 23. Сергей Георгиев (65′ – 13. Йордан Йорданов), 11. Николай Минков

Резерви: 1. Марио Кирев, 2. Валери Христов, 20. Михаел Орачев, 4. Радослав Терзиев, 22. Стефан Каменов, 26. Стоян Предев

Треньор: Атанас Атанасов