alaba real madrid

Бензема изпусна две дузпи, но все пак Реал Мадрид направи нова крачка към титлата

Карим Бензема пропусна две дузпи, но това не попречи на Реал Мадрид да се наложи с 3:1 при гостуването на Осасуна от 33-ия кръг на Ла Лига и по този начин да направи поредна крачка към спечелването на 35-ата шампионска титла в испанския шампионат.

Серхио Ерера направи страхотно спасяване в 12-ата минута, спасявайки удара на Дейвид Алаба. Все пак Алаба бе най-настойчив и при добавката успя да вкара топката във вратата на Осасуна, а по този начин Реал Мадрид поведе с 1:0.

Осасуна успя да изравни резултата минута по-късно, когато удар на Чими Авила бе блокиран, но след това Анте Будимир бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Тибо Куртоа.

Гол на Анте Будимир много спорно не бе зачетен в 32-ата минута заради засада.

Реал Мадрид поведе с 2:1 в 45-ата минута, когато Дани Себайос отправи удар от близко разстояние, но Ерера успя да спаси. След това Марко Асенсио не пропусна да вкара в опразнената врата.

Дейвид Алаба получи контузия в края на първото полувреме и в началото на второто бе сменен от Даниел Карвахал.

Чими Авила игра с ръка в наказателното поле на Осасуна в 51-ата минута и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе изпълнен от Карим Бензема, но Серхио Ерера спаси.

Седем минути по-късно Начо Видал извърши нарушение срещу Родриго в наказателното поле на Осасуна и съдията свири втора дузпа за „кралете“. Карим Бензема отново застана зад топката, но Серхио Ерера отново спаси удара му.

Реал Мадрид доминираше до края на мача, а в 87-ата минута Дани Карвахал центрира в наказателното поле на Осасуна, където Иско засече топката с глава, но Начо след това се размина с нея и не успя да я добави.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Иско пусна перфектен извеждащ пас към Винисиус, който на скорост навлезе в наказателното поле на Осасуна и стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Ерера.

Реал Мадрид реализира трети гол в шестата минута от добавеното време на срещата. Карим Бензема отне топката в половината на „кралете“, след което подаде към Винисиус Жуниор. Бразилецът напредна и навлезе в наказателното поле на Осасуна, след което подаде на Лукас Васкес, а той се разписа във вратата на Серхио Ерера.

Реал Мадрид е лидер със 78 точки и още до края на седмицата може да стане шампион при определено стечение на мачовете на Барселона.