Байерн ще почака – конфузна загуба обърка сметките на баварците

Байерн (Мюнхен) не успя още днес да триумфира с деветата си поредна титла на Германия, след като допусна изненадваща загуба с 1:2 при гостуването си на Майнц 05 в мача от 31-вия кръг на Бундеслигата. Шампионите се нуждаеха от победа, за да заслужат трофея още сега, но бяха наказани от нахъсаните домакини след попадения на Йонатан Буркарт (3’) и Робин Куайсон (37’). Роберт Левандовски върна един гол чак в добавеното време. Разликата пред втория РБ (Лайпциг) остава 10 точки и ако в неделя “червените бикове” не вземат поне точка при домакинството си на Щутгарт, баварците все пак ще са първенци отново. В противен случай Байерн ще трябва да направи последната крачка чак на 8 май срещу Борусия (Мьонхенгладбах), защото идната седмица няма кръг в първенството.

Мюнхенци платиха цената за многото слабо първо полувреме, в което Майнц не само че им вкара на два пъти, а и удари две греди. Мануел Нойер носи вина за първия гол, но след това извади две чисти положения. През тези 45 минути баварците имаха само една добва възможност, но Левандовски стреля в аут.

Ханзи Флик заложи на един от най-силните си състави на Байерн начело с възстановения Роберт Левандовски. Льорой Сане и Кингсли Коман започнаха по двете крила, а Леон Горетцка зае място в центъра на терена. И тримата обаче бяха сменени още на почивката. Люка Ернандес отпадна от групата заради възпален пръст на крака.