Барса разкъса баските за първи трофей при Куман (ВИДЕО)

Барселона съсипа Атлетик Билбао във финала за Купата на Краля и след категорична победа с 4:0 на “Ла Картуха” вдигна трофея. Антоан Гризман, Френки де Йонг и Лионел Меси на два пъти бяха точни за успеха на “блаугранас” над Атлетик.

Още в 5-ата минута Лео Меси върна към Френки де Йонг, който обаче уцели страничния стълб на вратата на Унай Симон.

В 12-ата минута след центриране от свободен удар топката стигна до Мартинес, който обаче не успя да отправи хубав удар и тя премина покрай вратата на Тер Стеген.

В 20-ата минута Меси финтира двама и стреля в близкия ъгъл, но Симон спаси. Малко след началото на второто полувреме Сержиньо Дест пусна към Гризман, който обаче стреля в крака на Унай Симон.

В 52-ата минута Барселона на два пъти имаше шанс да отбележи, но първо Педри, а след това Серхио Бускетс пропуснаха да се разпишат, като пропуска на Бускетс бе от изключително близко разстояние.

В 60-ата минута Меси подаде към Де Йонг, който центрира в наказателното поле, а Антоан Гризман се включи на скорост и засече топката във вратата на Симон.

Това бе шести гол в последните пет финала, които французинът е играл на клубно и национално ниво. Той има 2 във финал за Лига Европа, 1 в битката за трофея на Световното първенство, два за Суперкупата и 1 за Купата на Краля.

Три минути по-късно Френки де Йонг удвои аванса на каталунците. Жорди Алба опита подаване към Лео Меси, което обаче стигна до Де Йонг, който с глава прати топката за втори път във вратата на Симон.

В 65-ата минута Де Йонг се намеси добре, попречвайки на Веска да отправи хубав удар.

В 68-ата минута Лионел Меси направи преднината на Барса класическа. Аржентинецът пое топката още преди центъра, напредна с нея в крака, направи двойно подаване с Де Йонг и след това насочи топката в далечния ъгъл за 3:0.

Четири минути по-късно головата фиеста продължи. Жорди Алба и Лео Меси отново показаха убийствена ефективност. Испанецът подаде към Меси, който с удар по земя матира Симон. Стражът на баските успя да докосне топката, но не успя да я спре по пътя към мрежата зад него.

Лионел Меси вече е играчът с най-много голове във финали за Купата на Краля

Четири минути преди края Меси пусна към Гризман, Унай Симон бе излязъл напред и французина прати топката във вратата, но ВАР отмени попадението заради засада на световния шампион.