Барса победи на ”Местая” и продължава борбата за титлата (ВИДЕО)

Барселона победи трудно Валенсия с 3:2 като гост и остана в борбата за титлата в Испания. След нулево първо полувреме домакините от Валенсия поведе, но Барселона успя да обърне мача до 3:1 след два гола на Меси и един на Гризман. Домакините се върнаха в мача минути преди края, но до изравняване не се стигна.

Първото полувреме бе интересно, но до гол не се стигна. Още в 12-ата минута Роналд Араухо засече топката в наказателното поле, но Силесен направи великолепно спасяване. Малко по-късно домакините също създадоха добра голова възможност. Гонсало Гедеш изведе Хосе Гая, който стреля, но топката премина покрай вратата.

Лионел Меси бе близо до попадението в 31-ата минута, когато изпълни пряк свободен удар, но не уцели вратата.

Малко преди почивката гостите стигнаха до още една изгодна ситуацията. Антоан Гризман бе на добра позиция в наказателното поле, но не успя да се докопа до топката.

Веднага след почивката дойдоха и минутите на Валенсия. Първо Гонсало Гедеш бе изведен чудесно в наказателното поле, стреля с десния крак, но Марк-Андре тер Щеген успя да избие в ъглов удар. След изпълнението на корнера Габриел Паулища се оказа непокрит в наказателното поле и с глава изпрати топката в опразнената врата. В същия момент тер Щеген бе на земята и претендираше за нарушение, но такова не бе отсъдено.

Само няколко минути по-късно Тиери Корея получи топката в наказателното поле, но стреля над гредата и пропусна да направи резултата 2:0.

Барселона обаче бързо успя да стигне до пълен обрат и дори до комфортна преднина от 2 гола. Първо в 56-ата минута Антонио Груесо игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Лионел Меси. Аржентинецът изпълни в долния десен ъгъл, но Силесен успя да избие шута му. Последва меле, след което топката отново се озова в Меси, който този път не сбърка – 1:1.

В 63-ата минута Барселона стигна и до втори гол. Фреки Де Йонг засече прекрасно центриране отляво, отигра с глава, но Силесен направи чудесно спасяване. За негово нещастие топката попадна у Антоан Гризман, който успя да я мушне във вратата му за 1:2.

Само след още 6 минути резултатът стана 1:3, след като Меси изпълни по перфектен начин пряк свободен удар.

В 82-ата минута Муктар Диакаби игра с ръка в собственото си наказателно поле, но реферът не счете за нужно да отсъди дузпа в полза на Барселона. Само минута по-късно Валенсия се върна в мача след перфектен удар на Карлос Солер. Гостите имаха правото да изпълнят тъч, след който загубиха топката и Солер я закачи в горния десен ъгъл на вратата на тер Щеген.

Валенсия опита да наложи натиск, но така и не успя да притисне своя съперник в собствената му половина и мачът завърши с победа на Барселона.