валядолид

Барса е само на точка от Атлетико след труден успех над Валядолид

Барселона скъси дистанцията с Атлетико Мадрид на върха в класирането в Примера дивисион на само една точка, след като победи трудно Валядолид с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в даденото от съдията продължение и бе дено на Усман Дембеле. Гостите пък завършиха срещата с 10 души, след като в 79-ата минута Оскар Плано бе изгонен с директен червен картон.

Гостите от Валядолид започнаха по-активно срещата и стигнаха да първа опасност пред вратата на съперника още в 9-ата минута. След центриране в наказателното поле Кенан Кодро стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа, но топката срещна напречната греда. Малко по-късно Меси стреля опасно от фаул, но покрай вратата.

В следващите минути двата тима си размениха по още няколко опасни атаки, но до гол така и не се стигна. В първата минута на даденото от съдията продължение Барса бе много близо до попадение. Педри овладя една отскочила топка и стреля мигновено. Жорди Масип успя да реагира, като изби в гредата и по този начин спаси своя тим от попадение.

В средата на втората част Барселона имаше няколко отлични възможности за гол. Първо Усман Дембеле пробва да застраши Масип, но ударът му бе уловен. Секунди по-късно Гризман стреля с глава покрай левия страничен стълб. В 64-ата минута играчите на Валядолид имаха претенции за дузпа, но след разглеждане с ВАР главният съдия прецени, че такава няма.

Малко преди последния съдийски сигнал гостите останаха с човек по-малко. Оскар Плано фаулира много грубо съперников играч и получи директен червен картон. Играчите на Роналд Куман опитаха да се възползват от численото си предимство и в крайна сметка стигнаха до така важното попадение. Негов автор стана Усман Дембеле в 91-ата минута. Роналд Аруахо отклони с глава центриране в наказателното поле, като най-съобразителен се оказа французина, който от близко разстояние прати топката в мрежата на гостите.

След победата Барселона събра 65 точки и е само на една от лидера Атлетико Мадрид. Третият Реал пък е с 63. Валядолид от своя страна се намира на 16-та позиция с 27.