Автогол на Лено подари победата на Евертън (ВИДЕО)

Евертън победи Арсенал с 1:0 като гост в двубой от 33-ия кръг на Висшата лига. Бернд Лено си вкара автогол, за да подари трите точки на “карамелите”.

След успеха тимът на Карло Анчелоти е на осмата позиция с 52 точки. Петият Уест Хем има 55 точки. Арсенал е девети с 46.

В 12-ата минута Люка Дин центрира към Калвърт-Люин, но офанзивният футболист на Евертън не успя да овладее добре и изстрелът му мина на сантиметри покрай вратата.

Феновете на Арсенал на масов протест срещу собствениците (ВИДЕО)

В 18-ата минута топката стигна до Сака, но ударът му бе спасен от Пикфорд. В 29-ата минута имаше пространство за изстрел в наказателното поле, но Лено се намеси подобаващо в ситуацията.

В 39-ата минута Сигурдсон прати топката в гредата от пряк свободен удар.

В 52-ата минута Джонатан Мос свири дузпа за Арсенал, но след намесата на ВАР наказателният удар бе отменен заради засада на Никола Пепе в граденето на атаката.

В 64-ата минута Арсенал можеше да излезе напред в резултата, но Калъм Чембърс, който получи топката след центриране от свободен удар, стреля над вратата от близка дистанция.

Четвърт час преди края на двубоя Бернд Лено направи комична грешка, която позволи на Евертън да поведе в резултата. Ричарлисон искаше да подаде в наказателното поле, но стражът на Арсенал в опита си да пресече подаването пусна топката през ръцете си и тя влезе във вратата му.

В 93-ата минута Пикфорд спаси вратата си от изравнително попадение.