Атлетико пречупи Валенсия и продължава победния си поход към титлата

Атлетико Мадрид обърна Валенсия и постигна победа с 3:1 като домакин в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. „Дюшекчиите“ продължават с превъзходното си представяне в испанския шампионат и след днешния успех са на 7 точки пред втория в класирането Реал Мадрид. Освен това воденият от Диего Симеоне тим е с мач по-малко.

Урош Рачич изведе „прилепите“ напред в резултата с ранен гол, но Жоао Феликс изравни в средата на първата част. След почивката головете на Луис Суарес и Анхел Кореа подпечатаха победата на Атлетико.

Домакините започнаха по-добре и още във 2-рата минута Жоао Феликс отправи опасен изстрел, който прелетя страховито покрай вратата.

Пет минути по-късно Хосе Хименес засече центриране от ъглов удар и насочи топката в горния ъгъл на вратата. Стражът на Валенсия Хауме Доменех обаче успя да спаси и запази вратата си.

В 9-ата минута неговият колега на отсрещната врата Ян Облак трябваше да се намесва решаващо след хубав удар на Ману Вайехо.

Гостите поведоха секунди по-късно. Урош Рачич овладя топката и успя да се измъкне от защитниците на мадридчани. Той отправи неспасяем удар и направи резултата 1:0.

В 23-ата минута Атлетико изравни. Топката бе центрирана от ъглов удар. Жоао Феликс успя да се пребори и от непосредствена близост нямаше как да пропусне – 1:1.

Десет минути преди почивката Маркос Йоренте проби през центъра и шутира от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

След почивката Атлетико продължи да настоява и успя да достигне до пълния обрат в резултата. В 54-тата минута Жоао Феликс намери Луис Суарес в наказателното поле. Уругваецът си нагласи топката и я прати майсторски в мрежата за 2:1.

В 68-ата минута Макси Гомес бе близо до изравнителния гол. 24-годишният нападател бе намерен в наказателното поле. Ян Облак обаче спаси изстрела му.

Четири минути по-късно Атлетико Мадрид сложи точка на спора, вкарвайки трети гол. Маркос Йоренте центрира към Анхел Кореа, който преодоля Доменех.

До края резултатът се запази непроменен и „дюшекчиите“ се поздравиха с 15-ата си победа в Ла Лига от началото на сезона.

От гледна точка на Валенсия, сезонът е труден, тъй като тимът е 14-и с 20 точки.

В по-ранен двубой от Ла Лига Селта Видо и Ейбар не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 1:1.