Арсенал се изложи с 1:1 срещу Славия у дома (ВИДЕО и СНИМКИ)

Арсенал се изложи у дома и завърши 1:1 срещу Славия Прага в първи четвъртфинал между двата отбора в Лига Европа. Срещата се проведе на “Емирейтс” в Лондон. Привидно в герой за “топчиите” се превърна Никола Пепе, който използва скоростта си и отбеляза късно в 86-ата минута. Но в продължението на мача Томаш Холеш изравни за чехите след корнер. Реваншът е след седмица.

Мачът стартира по-добре за гостите от Прага, които стигнахадо няколко ситуации за гол. Те обяче бяха пропилени от Сима и Дорли. Постепенно Арсенал се окопити и започна да напада по-често.

В 28-ата минута “топчиите” изпуснаха първото си добро положение. Бакайо Сака бе изведен по чудесен начин по дясното крило. Младокът влезе към вратата и стреля с удобния си ляв крак, но топката излезе в аут.

В 35-ата минута Славия също стигна до чиста възможност за гол. След не добри изяви на Роб Холдинг в защита, Оляинка стреля с левия крак. Бернд Лено обаче хвана топката.

В началото на второто полувреме Арсенал можеше да вкара първия гол в мача. “Топчиите” получиха пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Уилиям завъртя топката много добре, но за негово съжаление топката се отклони от левия страничен стълб на вратаря на Славия Колар.

А в 62-ата минута лондончани изпуснаха златен шанс. Александър Лаказет открадна една топка и излезе абсолютно сам срещу стража на гостите. Той напредна и опита да го преодолее с фалцов удар. Той обаче не се получи по-най-добрия начин и кълбото се отклони от напречната греда.

Арсенал някак стигна до гол в 86-ата минута. Тогава една дълга топка бе стигната от Никола Пепе. Французинът успя да изпревари защитник на Славия и копна топката покрай вратаря на чехите и реализира.

В продължението на двубоя Славия можеше шокиращо да стигне до равенството. Удар на Мазопуст бе избит от Лено в гредата и последва ъглов удар. А при корнера се получи меле и Томаш Холеш изравни резултата.